Świat

Linkedin - nowy odświeżony design

Grzegorz Marczak
13

Linkedin to jeden z starszych biznesowych serwisów networkingowych. Siła i pozycja serwisu została w ostatnim roku nieco osłabiona przez rozkwitającego Facebooka. Autorzy linkedin zauważyli jednak zagrożenie na tyle szybko aby podjąć odpowiednie działania - zapewne jednym z nich był redesigne serwi...

Linkedin to jeden z starszych biznesowych serwisów networkingowych. Siła i pozycja serwisu została w ostatnim roku nieco osłabiona przez rozkwitającego Facebooka. Autorzy linkedin zauważyli jednak zagrożenie na tyle szybko aby podjąć odpowiednie działania - zapewne jednym z nich był redesigne serwisu, który właśnie miał miejsce.

Główne zmiany jakie zaszły w serwisie to stworzenie lewego panelu gdzie zgrupowane zostały odnośniki do wszystkich ważniejszych informacji związanych z nami i naszymi znajomymi. Nowością jest również górna nawigacja, która przypomina trochę menu działające na stronie digg.com (pojawiły się również zakładki itp).

Na stronie głównej po zalogowaniu mamy również wyeksponowane informację pochodzące z różnych serwisów informacyjnych, ostatnie pytania z modułu Q&A itp.

Generalnie zmiany w Linkedin były potrzebne - nie wiem natomiast czy to co od dziś możemy oglądać jest lepsze od tego co było?. W mojej opinii linkedin stracił trochę swój charakter (co nie oznacza, że nowy wygląd jest zły) - ale możliwe, że to kwestia przyzwyczajenia.

A wam jak się podoba?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu