Ciekawe strony

Reklamy Google w mapach

Grzegorz Marczak
Reklamy Google w mapach
4

Serwis infoworld.com podaje, że google planuje zaimplementować swój system reklamowych do map. Reklama będzie na mapach oznacza w ten sam sposób jak inne lokacje, które będą na mapie zaznaczane. Google ogłosiło również, że reklama będzie dostępna dla Mapplets-ów czyli mini aplikacji tworzony dzię...

Serwis infoworld.com podaje, że google planuje zaimplementować swój system reklamowych do map. Reklama będzie na mapach oznacza w ten sam sposób jak inne lokacje, które będą na mapie zaznaczane.

Google ogłosiło również, że reklama będzie dostępna dla Mapplets-ów czyli mini aplikacji tworzony dzięki mapom google oraz API które zostały dla nich przygotowane.


Przykład jak może wyglądać reklama na mapach

Przykład jak może wyglądać i działać mapplet znajdziemy na specjalnie przygotowanej przez developerów aplikacji, która pozwala nam na wyszukiwanie nieruchomości, filmów w kinach w naszej okolicy oraz na mierzenie odległości między dwoma punktami.

Dzięki nowym narzędziom od google możemy jeszcze łatwiej zbudować serwis działający na podobnej zasadzie jak np: onetowy zumi (pisząc bardo łatwo chodzi mi o techniczną stronę rozwiązania).

Łącząc nowe aplikacje budowane na bazie mappletow z reklamami jakie można w takich mapach umieszczać dostajemy kolejne ciekawe narzędzie do budowy serwisów oraz finansowania ich dzięki reklamom.

Dodatkowo Google zapowiedziało, że użytkownicy mappletów będą mogli ograniczać ilość emitowanych na mapach reklam – co daje możliwość nieco większej kontroli nad reklamami

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu