Wideo

Reklamował komputery Apple, a teraz kupiło go Huawei. Zobaczcie pierwszy spot [Od Natalii]

Paweł Winiarski
Kliknij, aby włączyć dźwięk
9

Nie od dziś mówi się, że chińscy producenci sprzętu podpatrują rozwiązania u swoich zachodnich konkurentów, a później implementują je w swoich zdecydowanie tańszych urządzeniach. Ba, kopiowanie designu iPhonów było takim formom zarzucane wielokrotnie. Ciekawe jak będą na to patrzeć widzowie nowej re...

Nie od dziś mówi się, że chińscy producenci sprzętu podpatrują rozwiązania u swoich zachodnich konkurentów, a później implementują je w swoich zdecydowanie tańszych urządzeniach. Ba, kopiowanie designu iPhonów było takim formom zarzucane wielokrotnie. Ciekawe jak będą na to patrzeć widzowie nowej reklamówki Huawei - chiński producent postanowił zatrudnić aktora, który występował w applowskich spotach z serii Get a Mac (Justin Long, reklamy były emitowane w latach 2006-2009). Podobno Huawei początkowo chciał by Long opowiedział o swoich relacjach z Apple, ale ostatecznie jego managerowie stonowali obecne w spocie wypowiedzi.

Traktowałbym to w kategorii żartu, właśnie ze względu na poruszenie tematu podpatrywania przez chińskich producentów designu czy patentów u zachodnich konkurentów. Szczególnie, że przecież wiele rozwiązań pojawia się w chińskich telefonach wcześniej - jak chociażby "bezramkowość" w świetnie wyglądającym Xiaomi Mi Mix. A jak reakcje? Trudno było nie spodziewać się w sieci komentarzy typu „zdrajca”.

ps. Natalia siedzi z nami w biurze i jest naszym redakcyjnym „dobrym duchem”. Bardzo często podsyła nam fajne filmiki z YT, postanowiliśmy więc umieszczać je na łamach Antyweba – stąd też nazwa cyklu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

huaweiod natalii