E-commerce

Refunder, szwedzki pomysł na „cashback” wchodzi do Polski

Grzegorz Ułan
Refunder, szwedzki pomysł na „cashback” wchodzi do Polski
33

Dostaliśmy właśnie informację na email, że szwedzki serwis typu „cashback” uruchamia bliźniaczy odpowiednik w Polsce pod adresem Refunder.pl.

O co chodzi z tym „cashback”? Opisywałem już Wam podobny pomysł pod nazwą biletplus, który z czasem przemienił się w Planet Plus.

Wtedy, cała jego idea polegała na tym, że gromadzili na swoich stronach oferty polskich sklepów internetowych, z którymi współpracowali i klienci, którzy dokonywali zakupów za ich pośrednictwem dostawali jakiś procentowy zwrot za te zakupy.

Refunder ma to rozwiązane dużo bardziej funkcjonalnie, nie trzeba bowiem każdorazowo odwiedzać serwisu i wyszukiwać w nim interesujących nas produktów, można skorzystać przy tym z rozszerzenia do przeglądarki i podczas normalnego wyszukiwania, jak to zwykle robimy w Google, będziemy mogli wybierać oferty, promowane takimi zwrotami, które będą wyróżnione na liście wyszukiwań.

Obecnie w ofercie jest ponad 500 sklepów, taki jak Zalando, Agito, Microsoft czy OleOle!. Co ciekawe jest też popularny u nas AliExpress, więc na pewno każdy z Was znajdzie interesujące Was oferty w ulubionych sklepach, zyskując przy tym nawet kilkuprocentowe zwroty na konto bankowe czy PayPal.

Osobiście wydaje mi się to bardzo fajną opcją, a na pewno lepszą niż zbieranie jakiś kodów czy pieczątek. Myślę też, że przyjmie się w naszym kraju, a dodatkowe rozszerzenie powinno przyspieszyć ten proces. Zwroty wahają się od 1% do 20%, jednak w przypadku, gdy robimy sporo zakupów w sieci, z czasem możemy uzbierać niezłą sumę na koncie za same zwroty nawet te z 1%. Warto spróbować, zwłaszcza, że to nic nie kosztuje.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu