Felietony

RedSky się rozpędza i inwestuje w (WTF?) bebzol.com

Grzegorz Marczak
RedSky się rozpędza i inwestuje w (WTF?) bebzol.com
27

RedSky czyli właściciel między innymi filestube.com (blisko 120 milionów UU miesięcznie) przedstawił swoją kolejną inwestycję, tym razem w ręce spółki wpadł bebzol.com. Podobno jest to jeden z najszybciej rosnących serwisów rozrywkowych i podobno odwiedza go dziennie 200k internautów. Piszę podobno...

RedSky czyli właściciel między innymi filestube.com (blisko 120 milionów UU miesięcznie) przedstawił swoją kolejną inwestycję, tym razem w ręce spółki wpadł bebzol.com. Podobno jest to jeden z najszybciej rosnących serwisów rozrywkowych i podobno odwiedza go dziennie 200k internautów. Piszę podobno dlatego, że Adplanner pokazuje nieco inne wyniki, takie na poziomie 70k UU miesięcznie.

Jak jednak tłumaczy RedSky (odpowiadając na moje pytanie) - adplanner jeszcze nie załapał najnowszych danych, które na przykład widać już w alexa. Te najnowsze dane są oczywiście efektem działania RedSky i zapewne akcji promocyjnych jakie firma zrobiła w swoim flagowym serwisie. Faktem jest natomiast, że bez akcji Redsky nieznane mi bebzol.com był pewnie na granicy 100k miesięcznie co przy konkurencji nie jest umówmy się mistrzostwem świata.

Bebzol.com to serwis z kategorii demotywatorów, tego typu serwisów przybywa w zastraszającym tempie - w Polsce ostatnio hitem jest kwejk.pl czy wiocha.pl. Dla mnie to jednak hity dość sezonowe (czego dowodem jest szybki rozruch dwóch powyżej wymienionych) i szczerze że się dziwie po co RedSky taka kopia z kopii. Oczywiście przy odpowiednim przepchnięciu ruchu można na nim zarobić, jednak co dalej? Jak to rozwijać i jak wyjść z takiej inwestycji?

Autorzy bebzol w informacji prasowej wspominają, że interesowały się nimi aż 3 fundusze ale ostatniecznie zdecydowali się na RedSky ze względu na potencjał jaki ma filestub.com.

„Prawdę mówiąc mieliśmy co najmniej trzy fundusze, które były poważnie zainteresowane zainwestowaniem w bebzol.com. Świadomie wybraliśmy Red Sky, ponieważ tylko ten inwestor daje szeroką perspektywę rozwoju międzynarodowego - a na to właśnie liczymy. Mając około 120 milionów użytkowników na filestube.com oraz innych serwisach grupy, Red Sky posiada nieograniczone możliwości promocyjne." - mówi Konrad Sierzputowski ,Prezes Wink Media sp. z o.o."

Brzmi to jakbyśmy rozmawiali niemal o narodzinach kolejnej naszej klasy a tymczasem mamy do czynienia z kopią kopii serwisu z głupawymi i zabawnymi zdjęciami. Decyzję o inwestycji RedSky w grono.net w pewnym sensie podziwiałem (za odwagę i podjęcie wyzwania), natomiast inwestycji w coś takiego jak bebzol.com nie rozumiem (no chyba, że pieniędzmi w tym przypadku był ruch za udziały :) ).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu