Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Gry

Red Dead Redemption na PC, to się dzieje, ale nie z ramienia firmy Rockstar

AJ
Artur Janczak
19

Rockstar z premedytacją omija rynek PC w przypadku marki Red Dead Redemption. O ile pierwsza odsłona wyszła lata temu, tak dwójka całkiem niedawno. Ludzie mocno wierzyli, że kontynuacja zagości na komputerach osobistych, ale jak na razie nikt oficjalnie tego nie potwierdził. Najwidoczniej fani mieli dość czekania. W przypadku RDR 2 nie można na razie nic zrobić, ale z jedynką to już inna sprawa. Powstał projekt o nazwie Red Dead Redemption: Damned Enhancement Project i jego zadaniem jest przenieść omawiany tytuł na PC.

Rockstar nie chce? To fani zrobią sami

Nie dziwie się ludziom, że mają dość czekania. RDR okazał się dużym hitem na konsolach, więc dlaczego nikt nie wydał go na komputery? Jedne źródła mówią o specyficznym kodzie gry, który nawet na PS3 i X360 nie był do końca dopracowany. Mimo to jakoś udało się go uruchomić na Xbox One i do tego jeszcze usprawnić. Jeżeli Rockstar podjąłby decyzję o porcie na PC, to takowy by stworzył. Nic jednak nie wskazuje na to, aby taki kiedykolwiek ujrzał światło dzienne. Tutaj wkraczają fani, którzy mają plan, jak czegoś takiego dokonać. Z pomocą przychodzą emulatory Xenia i RPCS3. To właśnie na nich można uruchomić oryginalną wersję, ale taka nie wszystkich zadowala. Społeczność chce lepszych tekstur, płynniejszej animacji, poprawek w interfejsie i wiele więcej. Tym dokładnie jest Red Dead Redemption: Damned Enhancement Project. To nic innego jak mod, który sprawi, że RDR na PC będzie najlepszą możliwą wersją produkcji Rockstara.

Red Dead Redemption na PC wygląda fenomenalnie

Choć projekt wymaga jeszcze dużo pracy, to twórcy obiecują, że już w grudniu udostępnią pierwszą wersję, którą każdy będzie mógł przetestować. Oczywiście, cały ten mod nie zawiera kopii gry, więc tą musicie nie tylko posiadać, ale też odpowiednio skopiować na dysk komputera. Pewnie niektórych metoda ta odstraszy, ale inni z chęcią spróbują swoich sił. Pierwsze efekty robią wrażenie. Miałem przyjemność sprawdzić RDR na Xbox One X i wersja ta zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Mimo to, Damned Enhancement Project już teraz daje o wiele więcej, a co będzie później? Twórcy tego moda woleliby, aby Rockstar i Take-Two się opamiętali i sami wydali odpowiednią wersję. Ich dzieło ma być sygnałem, że gracze PC wciąż czekają, ale to trwa już za długo. Zobaczcie, co udało się uzyskać zespołowi kryjącemu się pod nazwą DamnedDev.

Istnieje duże ryzyko, że tak Take-Two lub samo Rockstar zablokują ten projekt. Nie byłaby to pierwsza taka historia. Domyślam się, że ludzie odpowiedzialni za moda są tego świadomi i wiedzą, czym ryzykują. Najwidoczniej, sama idea RDR na PC jest dla nich ważniejsza. Jeżeli choć trochę to pomoże w wydaniu tej gry na PC, to będzie dla nich wystarczające osiągnięcie. Wszystko na to wskazuje.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: