Smartfony

Realme debiutuje w Polsce. Przy tych cenach to może być Wasz następny smartfon

Krzysztof Rojek
Realme debiutuje w Polsce. Przy tych cenach to może być Wasz następny smartfon
7

Dwa dni po międzynarodowej premierze, 7. największa marka smartfonów na świecie prezentuje swoje telefony także w Polsce. Jest to jednocześnie wejście Realme na nasz rynek.

Dwa lata po powstaniu Realme, marka ta podbija serca konsumentów na całym świecie. Już teraz pod względem sprzedaży dobili oni do TOP 5 pod względem sprzedaży w takich krajach jak Hiszpania, Egipt czy Indonezja. Łącznie mogą oni pochwalić się 25 mln smartfonami sprzedanymi w przeciągu dwóch lat działalności. Dlatego też bardzo cieszy fakt, że producent zainteresował się polskim rynkiem. Oto, co wiemy po konferencji online.

Realme seria 6 w Polsce - specyfikacja i ceny

Duża część konferencji poświęcona została średniopółkowej serii "6", której wyróżnikiem jest 90 Hz wyświetlacz, MediaTek Helio G90T, NFC, zestaw 4 obiektywów z tyłu (główny z rozdzielczością 64 MPix) czy pojemna bateria wsparta szybkim ładowaniem. Oprócz tego modele z serii 6 charakteryzują się ciekawym designem, który według producenta inspirowany jest ogonem komety. Dobrze prezentuje się także model 6i, którego pełną specyfikację znajdziecie tutaj. Ze sceny wielokrotnie padły zapewnienia, że seria 6 i 6i jest najlepszym możliwym wyborem w swojej półce cenowej. Ciężko się z tym nie zgodzić, patrząc na ceny:

  • Realme 6 4 GB RAM+ 64 GB - 1099 zł
  • Realme 6 4 GB RAM +128 GB - 1199 zł
  • Realme 6 8 GB RAM + 128 GB - 1299 zł
  • Realme 6i 4 GB RAM +128 GB - 949 zł

Jeżeli ktoś czekał na telefony od Realme w naszym kraju, zdecydowanie powinien skorzystać z przedsprzedaży (2-8 kwietnia) w której na  model 6 można otrzymać rabat w wysokości 100 zł. Dzień później, 9 kwietnia, telefony pojawią się na sklepowych półkach. Sprzedaż modelu 6i rozpocznie się 15 kwietnia.

Realme C - przystępny dla wszystkich

W Polsce będziemy mogli nabyć także model Realme C3. Posiada on lustrzany design, ekran 6,5 cala HD+, procesor MediaTek Helio G70, 3 aparaty z tyłu (12 MPix główny, makro oraz detektor głębi), moduł do selfie z HDR oraz baterię 5 000 mAh z technologią reverse charging. Co ciekawe, model odporny jest na zachlapania, dzięki plastikowej osłonie portów. Bardzo dobrze prezentują się także ceny urządzeń:

Realme C3 2 GB RAM +32 GB - 599 zł

Realme C3 3 GB RAM + 64 GB - 649 zł

Sprzedaż modelu C3 rozpocznie się 15 kwietnia.

Realme X i 6 Pro - na to przyjdzie nam chyba poczekać

Na konferencji nie padło nawet jedno słowo dotyczące potencjalnej premiery modelu 6 Pro oraz smartfonów z serii X. Miałem na to cichą nadzieję, ze względu na to, że były one zaznaczone w prezentacji (padło nawet hasło "its all about the Pro"). Być może jednak firma nie chciała od razu odkrywać wszystkich swoich kart i topowe modele wprowadzi do sprzedaży niebawem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu