Akcja Partnerska

realme GT - Co zrobić z szybkim smartfonem w praktyce?

Kamil Świtalski
9

Smartfony są pierwszymi urządzeniami, po które wielu z nas sięga po przebudzeniu i ostatnimi, które odkładamy przed pójściem spać. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom coraz częściej zastępują nam portfele, pliki dokumentów, a dla wielu są także narzędziami z poziomu których potrafią... pracować! Nie ma się co czarować - smartfony nie zastąpią nam komputerów do bardziej wymagających zadań, które wykonujemy na co dzień. W doraźnej potrzebie okazują się jednak nie do pokonania: mamy je zawsze przy sobie, a przy pakiecie odpowiednich aplikacji i zasobie mocy sprzętu, pozwolą wykonać nawet bardziej wymagające zadania - jak edycja zdjęć czy prosty montaż wideo. Wisienką na torcie jest jednak wielozadaniowość, która pozwala wykorzystać efektywnie smartfona w każdej sytuacji.

Mocny flagowiec który zadba o to, aby nawet najbardziej wymagające zadania nie były problemem!

realme GT to sprzęt, którego sercem jest Snapdragon 888 5G — najszybszy dostępnie obecnie na rynku mobilnym procesor. W duecie z układem graficznym Adreno 660 tworzą zestaw, który nie boi się nawet najcięższych zadań, jakie są przed nim stawiane. Tak jak wspomniałem wcześniej — duża moc w smartfona niekoniecznie jest dla wszystkich elementem niezbędnym na co dzień, ale prawdopodobnie co najmniej raz przytrafiła wam się sytuacja, w której byliście z dala od komputera, ale smartfon uratował sytuację. Teraz pomyślcie, że wszystkie te zadania można zrobić szybciej, łatwiej i przyjemniej!

Edycja zdjęć w praktyce - wszystkie fotografie we wpisie edytowałem na smartfonie!

Edycja zdjęć na smartfonie? Żaden problem — tym razem jednak nie o mobilnej fotografii, a tej prosto z pełnoklatowego aparatu fotograficznego. Wszystkie grafiki zaimportowałem w formacie w formacie RAW — i za pośrednictwem aplikacji Lightroom Mobile zmieniałem ich barwy, kontrast czy rozjaśniałem, jeśli zaszła taka potrzeba. Żaden problem — i muszę przyznać, że z każdym miesiącem coraz bardziej przekonuję się do takich działań. Szybko, wygodnie, a edycję można zacząć właściwie natychmiast, niezależnie od tego gdzie jesteśmy - bez rozkładania komputera, bez utrudnień. Co ważne — dzięki superszybkiemu ładowaniu SuperDart Charge 65W, gdyby stan baterii niebezpiecznie zbliżał się do zera — to akumulator do 100% naładujecie w około 30 minut.

Nie bez powodu też pojawia się na smartfonach coraz więcej aplikacji do edycji wideo — bo i takie zadania nie są dla wydajnego smartfona żadnym problemem. Ekspresowy montaż, równie sprawny eksport i kodowanie materiałów — w najprostszej z możliwych form!

Pograsz bez problemu w co tylko zechcesz

Najmocniejszy procesor na rynku i mocny czip graficzny? Oczywiście, że gry nie będą dla nich żadnym wyzwaniem - niezależnie od tego czy mowa o tych prostszych, czy bardziej złożonych. Dla pojedynczego gracza, czy on-line. Jeśli przez sieć, to zarówno przy wykorzystaniu sieci WiFi, jak i sieci komórkowej. Płynna rozgrywka niezależnie od wymagań systemowych, a dodatkowe opcje systemu pomogą dobrać ustawienia, które będą nam najbardziej odpowiadać. A co najlepsze — jeżeli postawicie na oszczędne tryby, będziecie mogli grami cieszyć się godzinami, zaś sam smartfon nawet się nie zagrzeje... no chyba, że od waszych dłoni!

Kilka aplikacji i płynne przełączanie się między zadaniami. Multitasking na smartfonie w najwyższej jakości

Multitasking na niewielkich ekranach to sprawa dość kłopotliwa — i realme GT pod tym względem nie jest żadnym wyjątkiem. Fantastycznej jakości wyświetlacz sAMOLED z odświeżaniem 120Hz co prawda wygląda zjawiskowo i cieszy oko, ale zamieszczenie obok siebie dwóch okienek nie należy do najwygodniejszych w praktyce. System Android pozwala na takie operacje, owszem, ale dużo lepiej wypada jednak szybie przełączanie się między aplikacjami. Wszystko dzięki temu, że mamy do naszej dyspozycji więcej przestrzeni i całość jest bardziej czytelna. A kiedy dodamy do tego równania jeszcze wysoką częstotliwość odświeżania, otrzymujemy sprzęt, który działa jeszcze szybciej: bez zadyszek i konieczności przeładowań. Dwa okna? Trzy okna? Wybierzcie sami — już na wersji 8 GB wszystko śmigało aż miło, a wariant 12 GB pozwoli na jeszcze bardziej efektywną pracę. Z tymi smartfonami nawet niekończąca się lista zakładek nie będzie wam straszna!

Szybki smartfon, to wygodny smartfon. Bez przestojów, bez zawieszania się — po prostu działa

Jeżeli zastanawiacie się, dlaczego szybki smartfon to najlepszy wybór jakiego możecie dokonać, to odpowiedź jest bardzo prosta: bo on po prostu działa. Szybko, sprawnie, bez przestojów, bez zawieszania się i bez problemów. Możecie na nim uruchomić nawet te najbardziej wymagające aplikacje bez obaw, że praca z nimi będzie udręką. Możecie edytować zdjęcia, przełączać się między oknami, komunikatorami i co Wam się jeszcze zamarzy. A przede wszystkim - możecie wygodnie korzystać ze sprzętu, który dla wielu jest podstawowym narzędziem, bez którego nie ruszają się z domu. Po prostu i aż!

Wpis powstał przy współpracy z realme

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu