Miniblog

Raspberry Pi już w sprzedaży!

Kamil Mizera
Raspberry Pi już w sprzedaży!
7

Początkiem lutego pisałem o tym, że jeszcze w tym miesiącu do sprzedaży ma trafić Raspberry Pi – super tani komputer w dwóch modelach A – za 25$ i B – za 35$. Dla wszystkich tych, którzy mają chrapkę na ten sprzęt mam dobrą wiadomość: Raspberry Pi jest już w sprzedaży! Na razie sprzęt jeszcze doc...

Początkiem lutego pisałem o tym, że jeszcze w tym miesiącu do sprzedaży ma trafić Raspberry Pi – super tani komputer w dwóch modelach A – za 25$ i B – za 35$. Dla wszystkich tych, którzy mają chrapkę na ten sprzęt mam dobrą wiadomość: Raspberry Pi jest już w sprzedaży!

Na razie sprzęt jeszcze dociera z Chin, ale można już składać na niego zamówienia u Premier Farnell i  RS Components. Na razie przyjęto zasadę – jeden model na jednego kupującego, ale współpraca Fundacji z tymi firmami pozwoli na zaspokojenie popytu wśród chętnych. Dzięki zawiązaniu tej współpracy początkowy limit określony na 10 tysięcy sztuk już nie obowiązuje i w najbliższych miesiącach kupno tego komputera nie powinno stanowić problemu.

Warto jeszcze dodać, że zdecydowano się nieco wzbogacić model A. W produkcji są już wersje z dwukrotnie większą ilością pamięci RAM, czyli 256MB. Szczerze powiedziawszy, to stworzenie modelu A wydało mi się od początku dość dziwnym krokiem. Oszczędność 30 złotych na modelu w skali jednostkowej jest minimalna. Jedynie w przypadku masowych zamówień te 10 dolarów różnicy może mieć większe znaczenie.

Tak czy owak, można już zamawiać Raspberry Pi :)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Raspberry Pi