Ciekawe strony

Ranking pracodawców - zobacz kto ma najbardziej zadowolonych pracowników

Jakub Tepper
Ranking pracodawców - zobacz kto ma najbardziej zadowolonych pracowników
19

Codziennie rano wstajesz z myślą, "no nie, znów muszę iść do tej cholernej pracy"? Egzystujesz w zasadzie od weekendu do weekendu stosując różne sposoby, aby czas do piątku zleciał jak najszybciej? Swoim współpracownikom  z biurka obok najchętniej wydłubałbyś oczy, a prezesowi spuścił powietrze w ko...

Codziennie rano wstajesz z myślą, "no nie, znów muszę iść do tej cholernej pracy"? Egzystujesz w zasadzie od weekendu do weekendu stosując różne sposoby, aby czas do piątku zleciał jak najszybciej? Swoim współpracownikom  z biurka obok najchętniej wydłubałbyś oczy, a prezesowi spuścił powietrze w korporacyjnej limuzynie? To strasznie niefajnie.

Glassdoor przygotował zestawienie firm, gdzie pracownicy są najbardziej usatysfakcjonowani z własnego miejsca zatrudnienia. I nie jest to jakieś" top 50" z 60 przepytanych placówek - sprawdzono 65 tysięcy miejsc. Sprawdźcie zatem jak wygląda pierwsza pięćdziesiątka i dlaczego piszemy o tym rankingu tutaj.

Generalnie wygląda na to, że aby czuć się dobrze w pracy najlepiej zatrudnić się w ogólnoświatowej firmie konsultingowej lub jednym z liderów w branży IT właśnie. Jak widać na załączonym obrazku Bain & Company pod względem punktowym mocno odskoczyła od konkurencji, a ich pracownicy (bo to oni byli anonimowo sprawdzani) rzeczywiście czują się w pracy nieźle - podobno wynika to z dobrej współpracy.

Nas dużo bardziej interesuje jednak miejsce trzecie - Facebook. Nie od wczoraj mówi się, że to zagłębie kreatywnego rozkwitu i każdy chciałby się tam zatrudnić. Badanie to potwierdza, a jednym z głównych atutów pracy dla tego potwora jest wpływ, jaki wywiera się na setki milionów ludzi. Fakt, takie poczucie władzy może upijać.

O tej dwójce Glassdoor przygotował zresztą film - i nie mówcie, że nie lubicie patrzeć jak wyglądają innych biura. Chyba, że to tylko moje zboczenie.

Co ciekawe, po zeszłorocznym uplasowaniu się na 20 pozycji Apple wykonało solidny skok i rzutem na taśmę weszło do pierwszej dziesiątki. Pracownicy podkreślają nie tylko możliwość tworzenia przedmiotów, do których użytkownicy czują silne przywiązanie, ale także zadowolenie z nowego CEO, Tima Cooka. Cóż, może jest bardziej przewidywalny niż Steve.

A Ty? Podoba Ci się w pracy? Ja mam szczęście należeć do tych, którzy nie mogą doczekać się kolejnego dnia i zrobienia czegoś fajnego. Mam nadzieję, że macie podobnie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

pracaAppleFacebook