Ciekawe strony

Meebo też chce być społecznościowe

Grzegorz Ułan
2

Meebo.com znaliśmy do tej pory jako multikomunikator dostępny przez przeglądarkę. Za jego pomocą możemy się łączyć z prawie każdym zewnętrznym komunikatorem. Między innymi AIM, ICQ, Windows Live czy też Jabber i Google Talk, jak i również z dziesiątkami innych, mniej znanymi w Polsce. Dziś na swoim...

Meebo.com znaliśmy do tej pory jako multikomunikator dostępny przez przeglądarkę. Za jego pomocą możemy się łączyć z prawie każdym zewnętrznym komunikatorem. Między innymi AIM, ICQ, Windows Live czy też Jabber i Google Talk, jak i również z dziesiątkami innych, mniej znanymi w Polsce. Dziś na swoim blogu, twórcy Meebo poinformowali o całkowitej przemianie serwisu w swoisty agregator ciekawych linków, dodawanych przez użytkowników.

Jak działa nowy projekt Meebo? Jeżeli mamy już konto założone na komunikatorze, logujemy się na te same dane, na stronie głównej serwisu. Możemy też założyć całkiem nowe konto. Po zalogowaniu uruchomi się nasza tablica z prośbą o dodanie skrótu do paska zakładek, za pomocą którego będziemy się dzielić linkami do stron.

Dodatkowy pasek na dole zawiera wspomniany już multikomunikator Meebo oraz okno pokazujące naszą aktywność i osób które obserwujemy. W przypadku gdy chcemy podzielić się danym linkiem, odwiedzanej właśnie strony, klikamy w dodaną wcześniej zakładkę Meebo, wyświetli się nam okno z linkowaną stroną i polem do wpisania opisu. Zupełnie tak samo jak na Facebooku. Możemy również uaktywnić dzielenie się tym samym linkiem, właśnie na Facebooku oraz Twitterze.

Aby uatrakcyjnić no i zapewne zmobilizować użytkowników do aktywności, każdy na swojej tablicy będzie miał wyświetlane statystyki dodawanych linków, zawierające liczbę dodanych linków, ile razy inni użytkownicy odwiedzili dodaną przez nas stronę oraz liczbę obserwowanych i obserwujących. Dodatkowo możemy też sprawdzić na wykresie naszą aktywność w porównaniu z średnią dla całego serwisu.

Na chwilę obecną to wszystko co zaoferowali na starcie nowego projektu twórcy Meebo. Zapowiadają oni jednak w nowym roku wprowadzenie szeregu zmian i udogodnień. Podejrzewam, że pierwszą rzeczą, jaka zostanie dodana, będzie możliwość komentowania dodawanych linków. Na chwilę obecną, tablica każdego z użytkowników przedstawia wyłącznie dodane linki oraz zdjęcia obserwowanych znajomych i na tym koniec.

Myślę, że dla poszukiwaczy ciekawych znalezisk w sieci, serwis ten może być przydatny w obecnym kształcie. Ja jednak poczekam na to czym nas zaskoczy w nowym roku, nadal korzystając z dotychczasowego multikomunikatora dostępnego na stronie Meebo. Świetnie się sprawdza gdy chcemy się zalogować na nasz komunikator na "obcej" maszynie:).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu