Płatności

Raiffeisen Polbank wprowadza nowy system bankowości internetowej R-Online

GU
Grzegorz Ułan
9

Wiadomość ta powinna ucieszyć wszystkich klientów tego banku, bo jak czytam w informacji, którą właśnie dostaliśmy, poprzedni system został stworzony w technologii… Flash

Na szczęście przejdzie to już do historii, nowa wersja została przygotowana w technologii RWD, czyli zawartość serwisu będzie dostosowywała się do ekranu urządzenia, na którym będziecie korzystać z serwisu, czy to na komputerze, czy na którymś z urządzeń mobilnych.

Ponadto system domyślnie skonfigurowany będzie tak aby najczęściej wykorzystywane funkcje były dostępne „od ręki” bez konieczności przeklikiwania się przez cały serwis. Pozostawiono klientom też spore możliwości personalizacji, dzięki czemu samemu będzie można wybrać dane, które mają się wyświetlać na ekranie głównym.

Tomasz Dymowski, Dyrektor Departamentu Rozwoju Oferty Produktowej i Relacji z Klientami w Raiffeisen Polbanku:

Nowy R-Online to przede wszystkim najnowocześniejsza technologia i możliwość indywidualnej personalizacji. Postawiliśmy na RWD, czyli technologię, która umożliwia korzystanie z serwisu na dowolnym urządzeniu, tj. komputerze, tablecie czy smartfonie, automatycznie dostosowując go do wielkości ekranu. Na każdym z tych urządzeń klient ma do czynienia z tym samym serwisem: tymi samymi funkcjami, grafikami, tą samą logiką wykonywania poszczególnych transakcji. Nowy serwis bazuje na architekturze oddzielnych aplikacji znanej również ze smartfonów, czyli mamy oddzielną miniaplikację do rachunków, lokat czy płatności. Taki układ upraszcza i skraca czas niezbędny do wykonania poszczególnych operacji. Dodając do tego możliwość dowolnej personalizacji tych aplikacji, ich wyboru, układu, tworzenia skrótów dla najczęstszych transakcji, tak aby wykonywać je jednym klikiem, otrzymujemy serwis, który każdy z klientów może skonfigurować w idealny dla siebie sposób, by korzystać z niego szybko i wygodnie. Ponadto w nowym serwisie będziemy oferować klientom zindywidualizowane oferty. Na początek będą to lokaty, a z czasem inne produkty, w tym kredytowe.

Przemysław Ćwikła, Dyrektor ds. Sprzedaży Cyfrowej w Raiffeisen Polbanku:

Przenoszenie dotychczasowych klientów do nowego R-Online zakończymy we wrześniu. Login i hasło do logowania się nie zmieniają, nie ma potrzeby weryfikacji żadnych danych, żadnej zdalnej aktywacji systemu, czy wysyłania jakichkolwiek dodatkowych SMS-ów zatwierdzających. Chcę to podkreślić, bo rozmaitego typu przestępcy chętnie korzystają z takich sytuacji. Wysyłają do klientów podszywające się pod bank maile czy SMS-y i wyłudzają dane. Należy więc zachować ostrożność. Wszystkie podejrzane maile, np. z linkiem do logowania w systemie i prośbą o podanie loginu i hasła, należy usuwać. Bank nigdy nie prosi mailowo czy SMS-owo o podawanie danych do logowania, nie wysyła do klientów linków do stron i nie prosi o weryfikację zdalną w systemach.

Do nowego systemu od razu dostęp dostaną nowi klienci. Dotychczasowym klientom Bank udostępni go na przełomie lipca i sierpnia, a z końcem września stary system zostanie całkowicie wyłączony. W najbliższym czasie bank planuje odświeżenie strony głównej swojego serwisu internetowego oraz wdrożyć "nowe podejście" do aplikacji mobilnej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: