YouTube

Patostreamy w odwrocie. Rafonix dostaje bana na YouTube

Paweł Winiarski
Patostreamy w odwrocie. Rafonix dostaje bana na YouTube
114

Cały czas nie rozumiem, jak to możliwe że tak zwane patostreamy tak dobrze funkcjonują na YouTube. Wygląda jednak na to, że idzie ku lepszemu. Najpierw z platformą YT pożegnał się Gural, teraz bana wyłapał Rafonix.

To konto zostało zamknięte z powodu wielokrotnych lub poważnych naruszeń zasad YouTube dotyczących nagości i treści pornograficznych.

Taka treść wita każdego, kto odwiedzi kanał jednego z najpopularniejszych polskich streamerów na  YouTube, Rafonixa. I nie, nie jest to czasowe zawieszenie kanału, konto zostało zamknięte. Oczywiście od takiej decyzji serwisu YouTube można się odwołać i jestem więcej niż pewien, że tak właśnie Rafonix zrobił. Póki co żadnego wpisu na ten temat streamer na swoim Facebooku nie umieścił. W podobnej sytuacji znalazł się wcześniej Gural, który zapowiedział, że przeniesie się na Twitcha.

 

Mam też nadzieję, że YouTube szybko upora się z kontami, które nagrywają streamy i później umieszczają je u siebie, wycinają najlepsze fragmenty i - w co ciężko uwierzyć - tworzą materiały opisujące relacje między streamerami. Dobrze, że osoby odpowiedzialne za polską wersję serwisu się obudziły, choć wielka szkoda, że stało się to tak późno. Jeszcze bardziej żałuję jednak, że wymienieni wyżej "twórcy" zgromadzili wokół siebie tak dużą publiczność. Wielokrotnie pisaliście bowiem, że gdyby ludzie nie chcieli oglądać tego typu treści, to patostreamerzy nie cieszyliby się taką popularnością.

źródło: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu