Startups

Rafał Brzoska, założyciel InPostu, zainwestował 2 miliony złotych w krakowski startup CallPage

Paweł Winiarski
Rafał Brzoska, założyciel InPostu, zainwestował 2 miliony złotych w krakowski startup CallPage
11

A dokładnie owe 2 miliony złotych zainwestował fundusz venture capital bValue, który niedawno został założony przez Mariana Owerko (współptwórca Bakalland), Rafała Brzoskę (właściciela InPostu) i Tomasza Misiaka (współtwórcę WorkService).

Jeśli nie wiecie co to CallPage, to już spieszę z pomocą. To wtyczka, którą instaluje się na stronie internetowej, dzięki czemu możliwy jest kontakt z potencjalnym klientem w mniej niż 30 sekund. Innymi słowy - ktoś odwiedza stronę internetową, jest zainteresowany ofertą i chce o coś zapytać. Zostawia wićc swoje dane kontaktowe, a firma oddzwania do niego. Wszystko odbywa się automatycznie. Spółka powstała w kwietniu 2015 roku, pomysłodawcami serwisu byli Ross Knap, Andrzej Tkachiv i Sergey Butko.

Współpraca z Rafałem Brzoską, założycielem InPostu była przypadkiem - CEO projektu, Ross Knap zauważył Brzoskę w samolocie, gdzie opowiedział mu o CallPage. Po powrocie do Polski panowie kontynuowali rozmowę, tym razem jednak omawiając współpracę na linii CallPage i bValue, czyli funduszu, który Brzoska (InPost) założył z innymi przedsiębiorcami. Na początku zespół finansował projekt samodzielnie, a po 1,5 miesiąca pracy pozyskał pierwszą inwestycję: 180 tys. zł od funduszu AIP Seed Capital i Aniołów Biznesu.

CallPage planuje się rozwijać, stawiając sobie konkretny cel - chce, by z usługi korzystało 2000 firm z całego świata.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

inpost