Świat

Quizy z NYT na Facebook.

Grzegorz Marczak
Quizy z NYT na Facebook.
0

New York Times skusił się na i stworzył aplikację dla facebook. Sama aplikacja to dość ciekawy sposób na sprawdzanie jak bardzo użytkownicy facebok są świadomi tego co dzieje się na świecie. Quizy NYT polegają na odpowiadaniu na pytania, które są związane z ostatnimi wydarzeniami z mienionego tygodn...

New York Times skusił się na i stworzył aplikację dla facebook. Sama aplikacja to dość ciekawy sposób na sprawdzanie jak bardzo użytkownicy facebok są świadomi tego co dzieje się na świecie. Quizy NYT polegają na odpowiadaniu na pytania, które są związane z ostatnimi wydarzeniami z mienionego tygodnia(pytania tworzone są przez dziennikarzy z NYT).


Bawiąc się w quizach NYT zdobywamy "Time IQ" czyli punkty za każdą dobrą odpowiedz (jest tylko 5 pytań dziennie). Możemy też sprawdzić jak wypadamy na tle innych osób, które również biorą udział w zabawie.Muszę przyznać, że podoba mi się pomysł NYT połączenia quizu i jednocześnie reklamowania swojej marki. Użytkownicy zyskują dość ciekawą i zarazem nieco bardziej inteligentną rozrywkę a NYT zyskuje możliwość na poszerzenie zasięgu oraz dotarcie do szerszego grona użytkowników internetu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu