Gry

Quake Champions przechodzi na model Free2Play

Artur Janczak
Quake Champions przechodzi na model Free2Play
8

Najnowsza odsłona serii Quake zadebiutowała na PC niecały rok temu. W przeciwieństwie do poprzednich części, próżno tu szukać kampanii dla jednego gracza, gdyż całość jest nastawiona na pojedynki sieciowe. Do niedawna, żeby móc w ogóle zagrać w ten tytuł, trzeba było za niego zapłacić. Były jednak wydarzenia, dzięki którym można było uzyskać dostęp za darmo. Oczywiście dotyczyło to podstawowej wersji, gdzie mieliśmy tylko jednego bohatera na stałe. Tak było do 10 sierpnia tego roku. Firma id Software zdecydowała w końcu, że przechodzi ze swoim tytułem na model Free2Play i teraz wszyscy chętni będą mogli na własnej skórze sprawdzić, jak ciekawa jest ta gra.

Quake Champions oferuje wiele różnych postaci o danych statystykach i odmiennych umiejętnościach. Każda z nich wyróżnia się czymś innym, ale podstawowe opanowanie ich możliwości nie powinno zająć wiele czasu. Oczywiście, diabeł tkwi w szczegółach. Każdy heros może i jest prosty do nauczenia sie, ale jego pełne możliwości odkryją jedynie nieliczni. W tym szybkim FPS-ie liczą się sekundy i nikt nie będzie stał i czekał, aż go dorwiecie. Podobnie jak inne darmowe wersje, tak i ta obecna oferuje ograniczony wachlarz czempionów. Kolejnych można wykupić na określony czas lub na stałe za walutę, którą zdobywa się podczas meczów. Inną opcją jest wykupienie konkretnego pakietu. Obecnie można zdecydować się na dwa z nich.

Starter Pack Upgrade zawiera takie oto rzeczy:

 • Natychmiastowy dostęp do gry
 • Trzydniową przepustkę na wszystkich czempionów
 • Siedmiodniowy wzrost uzyskiwanych punktów EXP
 • Pięć plecaków
 • 300 odłamków
 • 500 platynowych monet
 • Specjalny ozdobnik dla Scalebearera

Champions Pack natomiast, zawiera wszystko to, co powyższy startowy plus:

 • Wszystkich bohaterów na stałe, obecnych i tych, którzy dopiero się pojawią
 • Trzy skrzynie z łupem
 • Limitowaną skórkę dla Rangera
 • Możliwość uczestnictwa w Custom Games

Pierwszy wyceniono na 19,90zł, natomiast drugi jest obecnie w promocji za 85zł (normalna cena to 129zł).

Jeśli macie dość współczesnych klimatów i realizmu, a szukacie czegoś szybkiego, co podniesie Wam poziom adrenaliny, to Quake Champions będzie dobrym wyborem. Gra została naprawdę dobrze zoptymalizowana i nawet na słabszym sprzęcie można grać bez spadków poniżej 60 FPS-ów. Twórcy cały czas rozwijają swoją produkcję, balansują rozgrywkę, dodają nowe rzeczy, dzięki temu z każdym miesiącem tytuł ten staje się lepszy. Sam spędzam z nim trochę czasu i muszę przyznać, że od zamkniętej bety kilka elementów uległo znacznej poprawie. Cieszę się również, że deweloper stawia na esport i długą żywotność gry. Możecie być spokojni, że przez kilka dobrych lat Quake będzie wspierany i rozwijany.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu