Google

Q&A na żywo - nowa funkcja w Hangouts na Google+ już dostępna

Grzegorz Ułan
Q&A na żywo - nowa funkcja w Hangouts na Google+ już dostępna
12

Muszę przyznać, że o ile samo Google Plus w wielkich bólach buduje swoją popularność, przynajmniej u nas, o tyle sama usługa Hangouts rozwija się bardzo dynamicznie. Słyszę wręcz często "Google+? Ja tylko z Hangoutów tam korzystam". Nic dziwnego, bo to nad wyraz udana usługa, której naprawdę ciężko...

Muszę przyznać, że o ile samo Google Plus w wielkich bólach buduje swoją popularność, przynajmniej u nas, o tyle sama usługa Hangouts rozwija się bardzo dynamicznie. Słyszę wręcz często "Google+? Ja tylko z Hangoutów tam korzystam". Nic dziwnego, bo to nad wyraz udana usługa, której naprawdę ciężko coś zarzucić.

Nie inaczej jest z nową funkcją Live Q&A, której zastosowanie ciężko zamknąć w paru słowach. To potężne narzędzie do wykorzystania w różnego rodzaju relacjach live, szkoleniach online, poradnikach, tutorialach i do tego z możliwością uczestnictwa w nich nieograniczonej liczby użytkowników z ich bezpośrednią interakcją.

Usługa została wczoraj udostępniona szerokiej publiczności, a już na stronie Hangoutów nadawanych na żywo możemy znaleźć wiele pozycji oznaczonych możliwością zadawania pytań na żywo u prowadzących Spotkania. Co więcej po jego zakończeniu możemy nadal odtworzyć cały jego przebieg. Przykładowe Q&A możecie prześledzić pod tymi linkami - ArtHangs with MoMA Learning: Art and Inquiry, Scotty Kilmer Live Car Talk: Electronic Throttles, Sony vs. Nikon - Live Questions answered from audience - with Frederick Van Johnson from TWIP!.

Na czym polega ta możliwość interakcji użytkowników? A więc każdy może zadawać bezpośrednie pytania prowadzącym Spotkanie za pomocą dołączonego z prawej czatu, a wszyscy oglądający transmisje mogą głosować na poszczególne pozycje, co przy dużej ilości pytań pomoże znacznie ułatwić przeprowadzanie takich Spotkań.

Ciekawą opcją jest również, zwłaszcza przy odtwarzaniu już zakończonych spotkań, możliwość wyświetlenia pytań, na które prowadzący odpowiedzieli uczestnikom, a po kliknięciu w poszczególne pozycje jesteśmy przenoszeni bezpośrednio do udzielonej odpowiedzi na zarejestrowanym Spotkaniu.

Jak dla mnie świetny pomysł i z pewnością okaże się bardzo popularną opcją w Google+, która może przyciągnąć do niego nowe rzesze użytkowników.

No i na koniec pytanie, czy chcielibyście, abyśmy przeprowadzili w przyszłości z Wami takie spotkanie? Jeśli tak, to w jakim temacie najbardziej by Was to zainteresowało?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleQ&AHangoutsna żywo