Ciekawe strony

Pulse - znakomity czytnik dostępny także w przeglądarce!

Konrad Kozłowski
Pulse - znakomity czytnik dostępny także w przeglądarce!
9

Wszyscy kojarzymy takie aplikacje jak Google Currents, Zite, Flipboard czy właśnie Pulse. Żałujemy jednak, że takie inicjatywy pojawiają się jedynie w mobilnych wydaniach, a komputery omijane są szerokim łukiem. Pierwszy krok uczynił Prismatic, teraz nadchodzi czas Pulse. Pulse pojawił się po raz...

Wszyscy kojarzymy takie aplikacje jak Google Currents, Zite, Flipboard czy właśnie Pulse. Żałujemy jednak, że takie inicjatywy pojawiają się jedynie w mobilnych wydaniach, a komputery omijane są szerokim łukiem. Pierwszy krok uczynił Prismatic, teraz nadchodzi czas Pulse.

Pulse pojawił się po raz pierwszy, jako aplikacja dla iPada, jakiś czas później pojawił się także w sklepie z aplikacjami na Androida. Jest jedną z najlepszych tego typu aplikacji i pierwszą, która zdecydowała się pojawienie się w sieci, jako strona. Muszę zaznaczyć, że cała akcja tego debiutu napędzana jest przez Microsoft i ma na celu promowanie przeglądarki Internet Explorer z HTML5 na pokładzie na tablecie Surface. Właśnie w tym środowisku dostępne są gesty multidotykowe pozwalające między innymi na oryginalne nawigowanie pomiędzy artykułami - właśnie dlatego Pulse mianowane zostało web-aplikacją.

Oczywiście nie ma żadnych przeciwwskazań, by nie skorzystać z Pulse przy użyciu dowolnej przeglądarki na systemach Windows czy OS X. . Oczywiście nie dane nam będzie wypróbować jej pełni możliwości bez dostępu do urządzeń z Windows 8. Po zalogowaniu jedyne co nam pozostaje to wybrać tematykę jaka nas interesuje i już chwilę później artykuły z najpopularniejszych w danej dziedzinie portali ułożą się w miłą dla oka mozaikę fotografii różnej wielkości. Po wybraniu artykułu możemy zapoznać się z jego treścią - tekst pozbawiony jest zbędnej otoczki, więc czyta się szybko i przyjemnie. Nie ma żadnych problemów z późniejszym dodawaniem źródeł wiadomości, brakuje jednak możliwości podania konkretnego adresu do subskrypcji kanału RSS. Wynagrodzone jednak zostało to udostępnieniem boomarkletu, dzięki któremu możemy zapisywać treści z dowolnych stron, by później przeczytać je w aplikacji lub na stronie Pulse.

Zapewne nie tylko ja cenię sobie tego typu aplikacje, pozwalające zaoszczędzić nieco czasu na przeskakiwaniu pomiędzy stronami w poszukiwaniu ciekawych informacji. Jeżeli posiadacie już tę aplikację na Waszych smartfonach i tabletach to nie ma potrzeby przesiadki na wersję webową, gdyż jak zapewniają autorzy Pulse, aplikacje mobilne będą rozwijane równocześnie z web-aplikacją. Osobiście przyznam, że zaniepokoił mnie brak jakichkolwiek informacji związanych z Windows Phone 8, ale może jest jeszcze po prostu na to zbyt wcześnie.


http://youtu.be/5YPJ1CoiMBA

Źródło.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu