Świat

Publiczność przerywa wywiad z Zuckerbergiem (Facebook)

GM
Grzegorz Marczak
5

[image credit brian solis] Podczas konferencji SXSW miał miejsce wywiad z założycielem Facebooka Markiem Zuckerbergiem. Wywiad ten został przerwany przez publiczność, która miała dosyć postawy osoby prowadzącej rozmowę czyli Sary Lacy (reporter zajmujący się sprawami technologicznymi dla Busine...


[image credit brian solis]

Podczas konferencji SXSW miał miejsce wywiad z założycielem Facebooka Markiem Zuckerbergiem. Wywiad ten został przerwany przez publiczność, która miała dosyć postawy osoby prowadzącej rozmowę czyli Sary Lacy (reporter zajmujący się sprawami technologicznymi dla BusinessWeek).

Mark z tego co można było zaobserwować nie jest showmanem ani też najlepszym mówcą. Niestety prowadząca zupełnie nie przygotowała się do wywiadu a co gorsza nie zadała sobie trudu aby zrozumieć kim jest publiczność przysłuchująca się tej dyskusji. Pytania od Lacy były dość prymitywne i mało interesujące dla publiczności w stylu "Jak myślisz czy Microsoft jest zadowolony z waszej umowy reklamowej?", lub "no co ty, przecież Facebook nie jest wart 15 miliardów dolarów?".

Natarczywe (i nieprzygotowane) pytania Sary Lacy połączone z prowadzoną autopromocją swojej osoby oraz swoich książek spowodowały w pewnym momencie na tyle długi monolog iż Zuckerberg skwitował go pytając o to jak właściwie brzmi jej pytanie? - po tych słowa Marka brawa i aplauz publiczności, trwał tak długo, że Sara poddała się i rozpoczęła się seria pytań z sali. Następnie prowadząca już tylko pogrążała się w swojej bezradności wspominając, że prowadzenie takiej rozmowy jest bardzo ciężkie i prosząc o to aby ludzie przesłali jej mailem informacje z opinią na temat tego co poszło źle w wywiadzie przez nią prowadzonym.

Jak można przeczytać w komentarzach na Mashable - prowadząca wywiad zapewne będzie miała teraz przed sobą trudny okres ponieważ kompromitacja w tym stylu nie zdarzyła się dość dawno na konferencji tej wielkości co SXSW.

Wideo z wywiadem (niestety chyba pociętym) znajdziecie w serwisie austin360.com - polecam ostatnie kilka minut wywiadu.

Powstały już nawet pierwsze rysunkowe remixy przedstawiające wywiad:Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

wywiadFacebookMark Zuckerberg