Świat

PSN leży i raczej nie wstanie przed 31 maja

Gniewomir Świechowski
PSN leży i raczej nie wstanie przed 31 maja
25

Włamanie do Play Station Network, było gigantyczną kompromitacją Sony, na drugie brak już słów. Zapowiedzi trzeciego, zamieniają dramat w komedię. Jednak Sony najwyraźniej zorientowało się, że firmy nie stać już na kolejne wpadki. Planowane częściowe uruchomienie PSN obiecywane przez firmę, wciąż po...

Włamanie do Play Station Network, było gigantyczną kompromitacją Sony, na drugie brak już słów. Zapowiedzi trzeciego, zamieniają dramat w komedię. Jednak Sony najwyraźniej zorientowało się, że firmy nie stać już na kolejne wpadki. Planowane częściowe uruchomienie PSN obiecywane przez firmę, wciąż pozostaje fatamorganą.

W rozmowie z reporterem Bloomberga Shigenori Yoshida z Sony powiedział, że jak na razie PSN pozostanie niedostępne i nie ma pewności kiedy dokładnie zostanie uruchomione, jednakże plany zakładają wciąż uruchomienie serwisu do 31 maja. Możemy się tylko domyślać, jak wiele pracy czeka pracowników i konsultantów Sony, zanim uznają, że można zaryzykować umieszczając serwis z powrotem w sieci.

Pojawiają się też nowe poszlaki, wskazujące, że we włamaniu faktycznie brali udział członkowie grupy Anonymous - mimo oficjalnego dementi grupy. Jednakże członkowie grupy podkreślają, że w tak anarchistycznej strukturze za działania kilku jednostek trudno obarczać odpowiedzialnością całą grupę.

Udział niektórych "Anonimowych" mają sugerować rozmowy na IRCu o detalach zabezpieczeń PSN, prowadzone tuż przed atakiem DDoS znanym jako #OpSony, który miał zostać wykorzystany jako zasłona dymna dla samego włamania.

Przyznam szczerze, zdecydowanie wolałbym, aby za atakiem na PSN stali hacktyviści spod szyldu "Anonymous", a nie przestępcy - być może, również kryjący się za tą etykietką. Wychodzę z założenia, że błędy popełnione przez Sony, nie są w sieci wyjątkiem tylko normą, więc publiczna demonstracja konsekwencji jest konieczna. Oby tylko, tym razem nie odbyła się kosztem użytkowników. 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

włamanieSonyPSN