4

Sony zapowiada nowy VR dla PlayStation 5. Ale na premierę jeszcze zaczekamy

playstation logo
To wiadomość która była tylko kwestią czasu. Wirtualna rzeczywistość to rzecz, którą ekipie Sony udało się trafić do szerszego grona odbiorców już w pierwszej generacji PSVR. Ale w nowej generacji konsol firma nie porzuca tematu i dzisiaj oficjalnie zapowiada nową generacje VR.

PlayStation VR dla PlayStation 5 już oficjalnie. Sony zapowiada nową generację wirtualnej rzeczywistości

Choć dzięki darmowej przejściówce można na PS5 cieszyć się PSVR, nie jest żadną tajemnicą że gracze liczą na więcej. I faktycznie — jak czytamy na blogu PlayStation, prace nad nową generacją trwają w najlepsze i firma jest już gotowa oficjalnie ogłosić nowy headset. To bardzo wczesne zapowiedzi w których zabrakło konkretów, ale wiemy że będzie wyższa rozdzielczość, lepsze pole widzenia, a także bardziej precyzyjne śledzenie ruchów. Ponadto nareszcie gracze nie będą plątać się w kablach — nowy PlayStation VR będzie miał tylko jeden. Skokiem naprzód ma być nowy kontroler, który ma zaoferować kilka kluczowych opcji znanych z DualSense. Mimo wszystko ma być wygodne i ergonomiczne. Udoskonalenie każdego aspektu ma składać się na zupełnie nowe doświadczenia dla graczy, jeszcze większe zanurzenie w grze i wygodniejszą zabawę.

Niestety – smutna wiadomość jest taka, że poza brakiem konkretów dotyczących samego sprzętu — zabrakło także jakichkolwiek terminów. Sony pochwaliło się że pracuje nad VR dla PlayStation 5 i zapewniło fanów wirtualnej rzeczywistości że ich platforma wciąż jest dobrym wyborem, nie trzeba dryfować w kierunku Oculusa i spółki. Jednocześnie przyznało wprost, że trzeba uzbroić się w cierpliwość — nowy headset VR nie trafi na rynek w tym roku. A na więcej informacji także będziemy musieli jeszcze zaczekać.