PlayStation

Sony zapowiada nowy VR dla PlayStation 5. Ale na premierę jeszcze zaczekamy

Kamil Świtalski
4

To wiadomość która była tylko kwestią czasu. Wirtualna rzeczywistość to rzecz, którą ekipie Sony udało się trafić do szerszego grona odbiorców już w pierwszej generacji PSVR. Ale w nowej generacji konsol firma nie porzuca tematu i dzisiaj oficjalnie zapowiada nową generacje VR.

PlayStation VR dla PlayStation 5 już oficjalnie. Sony zapowiada nową generację wirtualnej rzeczywistości

Choć dzięki darmowej przejściówce można na PS5 cieszyć się PSVR, nie jest żadną tajemnicą że gracze liczą na więcej. I faktycznie — jak czytamy na blogu PlayStation, prace nad nową generacją trwają w najlepsze i firma jest już gotowa oficjalnie ogłosić nowy headset. To bardzo wczesne zapowiedzi w których zabrakło konkretów, ale wiemy że będzie wyższa rozdzielczość, lepsze pole widzenia, a także bardziej precyzyjne śledzenie ruchów. Ponadto nareszcie gracze nie będą plątać się w kablach — nowy PlayStation VR będzie miał tylko jeden. Skokiem naprzód ma być nowy kontroler, który ma zaoferować kilka kluczowych opcji znanych z DualSense. Mimo wszystko ma być wygodne i ergonomiczne. Udoskonalenie każdego aspektu ma składać się na zupełnie nowe doświadczenia dla graczy, jeszcze większe zanurzenie w grze i wygodniejszą zabawę.

Niestety - smutna wiadomość jest taka, że poza brakiem konkretów dotyczących samego sprzętu — zabrakło także jakichkolwiek terminów. Sony pochwaliło się że pracuje nad VR dla PlayStation 5 i zapewniło fanów wirtualnej rzeczywistości że ich platforma wciąż jest dobrym wyborem, nie trzeba dryfować w kierunku Oculusa i spółki. Jednocześnie przyznało wprost, że trzeba uzbroić się w cierpliwość — nowy headset VR nie trafi na rynek w tym roku. A na więcej informacji także będziemy musieli jeszcze zaczekać.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu