Moje przemyślenia

Przyjemny i skuteczny sposób na naukę gry na gitarze z pomocą komputera? Guitarbots!

MK
Marcin Kamiński
4

Podchodziliście kiedyś do nauki gry na gitarze? Samodzielne rozszyfrowanie znanych utworów, nawet z pomocą tabulatur, to nieproste zadanie dla początkującego muzyka. Fiński startup Ovelin przygotował na szczęście aplikację na komputery, która z powodzeniem przysłuży się do nauki gry na instrumencie...

Podchodziliście kiedyś do nauki gry na gitarze? Samodzielne rozszyfrowanie znanych utworów, nawet z pomocą tabulatur, to nieproste zadanie dla początkującego muzyka. Fiński startup Ovelin przygotował na szczęście aplikację na komputery, która z powodzeniem przysłuży się do nauki gry na instrumencie wszystkim rozpoczynającym swoją przygodę z gitarą. Całość przypomina popularną grę Guitar Hero, współpracuje jednak z prawdziwymi gitarami. Z pomocą oprogramowania Guitarbots nauczymy się stroić instrument, a także grać wiele rozpoznawalnych utworów, a wszystko to podane zostanie nam w ciekawej i atrakcyjnej wizualnie formie.

Z nowej aplikacji GuitarBots skorzystać mogą zarówno początkujący muzycy, jak i ci bardziej doświadczeni. Autorzy zaimplementowali w programie aż 300 poziomów trudności, dzięki czemu odpowiednie ćwiczenia znajdą dla siebie gitarzyści o niemal każdym stopniu doświadczenia.

GuitarBots działa z poziomu przeglądarki internetowej, do jego uruchomienia wystarczy zatem komputer typu PC lub Macintosh oraz zainstalowana wtyczka Unity Web Player. W ciekawy sposób rozwiązano sposób płatności - każdy może skorzystać z GuitarBots za darmo codziennie przez 5 minut.

Jeżeli interesuje Was dłuższe ćwiczenie gry na gitarze przy komputerze, możecie pokusić się o zakup abonamentu - jego koszt to 9,99 dolara miesięcznie. W tej cenie otrzymujemy dostęp do pełnej aplikacji, bez ograniczeń co do czasu korzystania oraz liczby uruchamianych lekcji i ćwiczeń.

Zaprojektowanie aplikacji GuitarBots w formie przypominającej znaną grę Guitar Hero sprawia, że nauka staje się o wiele przyjemniejsza. Na naszą motywację pozytywnie wpływają zbierane punkty i odznaczenia, a lekcje swoją konstrukcją przypominające kolejne poziomy gry wciągają znacznie bardziej niż tradycyjne nuty. Sam, gdy wiele lat temu stawiałem pierwsze kroki w grze na gitarze, z pewnością chętnie sięgnąłbym do programu takiego typu jak GuitarBots. Miło patrzeć, jak technologia może pomóc kolejnym pokoleniom w osiąganiu swoich celów.

Źródło: TheNextWeb

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu