Microsoft

Przycisk Start powraca do Windows 8, lecz nie zadowoli każdego

Konrad Kozłowski
Przycisk Start powraca do Windows 8, lecz nie zadowoli każdego
54

Ostatnie informacje o nadchodzącej aktualizacji do Windows 8 omawiane były już kilkakrotnie, lecz za każdym razem pomijany był temat przycisku Start. Pracownicy Microsoftu nie potwierdzali, jak i nie negowali jego powrotu w "niebieskiej" aktualizacji, lecz wiele wskazuje na to, że powrót przycisku S...

Ostatnie informacje o nadchodzącej aktualizacji do Windows 8 omawiane były już kilkakrotnie, lecz za każdym razem pomijany był temat przycisku Start. Pracownicy Microsoftu nie potwierdzali, jak i nie negowali jego powrotu w "niebieskiej" aktualizacji, lecz wiele wskazuje na to, że powrót przycisku Start został przesądzony.

Udostępnione przez Paula Thurrotta na jego blogu zrzuty ekranu ostatniej kompilacji Windows Blue wyraźnie pokazują przycisk Start znajdujący się w lewym dolny rogu ekranu. Wizualnie został on oczywiście dopasowany do reszty interfejsu, uważne osoby zauważą że jest to po prostu logo systemu Windows 8. Bardzo ważną informacją jest jednak to, że wraz z powrotem przycisku Start nie jest równoważny powrót menu Start. Wciśnięcie przycisku będzie wywoływało naturalnie nowy ekran Start.

Po najechaniu na przycisk Start zauważymy animację - przycisk zyska czarne tło, zaś sam zmieni barwę na kolor wybranego motywu. Na ekranie Start również zaszła mała, lecz zauważalna zmiana - jego tłem będzie mogła być tapeta, której używamy na pulpicie. Będzie to oczywiście opcjonalne, ponieważ domyślnie funkcja ta będzie wyłączona.

Powrót przycisku Start... nie robi na mnie żadnego wrażenia. Codziennie pracuję na "ósemce" i jego braku nawet nie zauważam - wystarczy że kursor skieruję do lewego dolnego rogu i kliknę lewym przyciskiem myszy. Rozumiem jednak, że dla wielu osób jego brak jest odczuwalny i choć nie będzie działał dokładnie tak samo jak u poprzedników Windows 8, to mimo wszystko będzie zawsze widoczny, co zaoszczędzi zapewne czasu i nerwów u wielu użytkowników. Nie mogę jednak w pełni zgodzić się z podejmowanymi przez Microsoft decyzjami - przywracanie znanych elementów nie musi być tą właściwą drogą, ponieważ będzie to oznaczało przyznanie się do błędu i okazanie braku zaufania do własnego zdania. Czy przycisk Start nagle przekona wszystkie osoby, które niezbyt pochlebnie wypowiadały się na temat Windows 8 i okaże się targą przetargową do zmiany systemu na nowszy?

Źródło grafiki: Everonit.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu