Felietony

Przychody HTC osiągnęły kolejny rekord w czerwcu - passa producentów urządzeń z Androidem?

Szymon Barczak
Przychody HTC osiągnęły kolejny rekord w czerwcu - passa producentów urządzeń z Androidem?
8

HTC, jeden z czołowych producentów urządzeń bazujących na Androidzie, ogłosił, iż w czerwcu osiągnął rekord pod względem zysków. To nie pierwsza firma osiągająca sukces poprzez wykorzystanie Androida, o której mogliście przeczytać na AntyWebie. System Google'a stał się przedmiotem relacji biznesowej...

HTC, jeden z czołowych producentów urządzeń bazujących na Androidzie, ogłosił, iż w czerwcu osiągnął rekord pod względem zysków. To nie pierwsza firma osiągająca sukces poprzez wykorzystanie Androida, o której mogliście przeczytać na AntyWebie. System Google'a stał się przedmiotem relacji biznesowej typu win-win dla samego giganta jak i producentów sprzętu. HTC osiąga szczyty dzięki Androidowi, Samsung osiąga szczyty dzięki Androidowi, Motorola wydostaje się z dołka finansowego - również dzięki Androidowi, a Google zyskuje dzięki reklamom w aplikacjach czy prowizjach od sprzedanych aplikacji w Android Markecie czy też samej prowizji od producentów sprzętu za możliwość wgrania Android Marketu.

Dobra passa HTC trwa - to już trzeci miesiąc z rzędu, kiedy to przychody producenta powiększają się i to w bardzo szybkim tempie. W czerwcu były one o 10,9 procenta większe niż w maju - nowy rekord to 1,55 miliarda dolarów. A to tylko miesiąc różnicy! Pod względem samego kwartału - drugi kwartał zamknął się dla HTC w przychodach rzędu 4,2 miliarda dolarów. W sumie przychody tego producenta wzrosły o 19,43 procenta od pierwszego kwartału 2011.

Przewidywania rynku mówią o tym, iż HTC może prześcignąć w przychodach RIM i stać się czwartym największym producentem smartfonów na świecie - szacunki mówią, że HTC dostarczyło na rynek w przeciągu pół roku aż 21 milionów smartfonów.

Zgaduję, że niewątpliwie do sukcesu przyczyniła się strategia HTC, które chciało dotrzeć nie tylko do bogatych klientów biznesowych ze słuchawkami z wyższej półki, ale stworzyło także kilka tańszych smartfonów o słabszych parametrach, które rozeszły się jak świeże bułeczki - na przykład HTC Wildfire był bestsellerem w Play, a to operator, który sprzedaje u nas w Polsce najwięcej smartfonów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AndroidHTC