Moje przemyślenia

Korzystaj z Bitcoins w biegu. Aplikacja dla Androida

JR
Jan Rybczyński
2

Ci, którzy czekali na możliwość wykorzystania Bitcoins poza domem, bez wyjmowania laptopa, uśmiechną się szeroko, gdy zajrzą do Android Market. Od dziś dostępna jest aplikacja umożliwiająca mobilne płatności Bitcoinami korzystając z telefonu wyposażonego w system operacyjny Android. Co istotne, proj...

Ci, którzy czekali na możliwość wykorzystania Bitcoins poza domem, bez wyjmowania laptopa, uśmiechną się szeroko, gdy zajrzą do Android Market. Od dziś dostępna jest aplikacja umożliwiająca mobilne płatności Bitcoinami korzystając z telefonu wyposażonego w system operacyjny Android. Co istotne, projekt jest w całości open source, jego kod można pobrać z GitHub i przejrzeć samodzielnie. Jest to niezbędne ze względów bezpieczeństwa, skoro planujemy powierzyć aplikacji pełna kontrolę nad naszymi wirtualnymi pieniędzmi.

Z ważniejszych funkcji programu należy wymienić:

  • Pełną obsługę transferów przychodzących i wychodzących, bez pomocy zewnętrznych serwisów.
  • Transakcje bez konieczności podłączenia do internetu. Program ukończy transakcje w momencie wznowienia połączenia.
  • Możliwość przesyłania i odbierania płatności za pomocą kodów QR wyświetlanych na ekranie telefonu.
  • Wysyłanie faktur z telefonu za pomocą e-maila z żądaniem zapłaty.
  • Backup portfela na konto Google, w celu zabezpieczenia w razie zgubienia telefonu.

To nie wszystko, w kolejnym wydaniu planowane jest wprowadzenie kolejnych funkcji, jak podaje serwis The Next Web, będzie możliwość zabezpieczenia aplikacji PIN kodem, tworzenie więcej niż jednego adresu, do odbioru płatności, czy poszerzone możliwości backupu on-line.

Autor aplikacji zaznacza, że jest to dopiero wersja rozwojowa i w celu uniknięcia utraty dużej ilości wirtualnych pieniędzy, poleca wypróbować działanie na małych ilościach Bitcoins.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu