Apple

Przeszukiwanie zasobów App Store wygodniejsze dzięki Appakin

Konrad Kozłowski
Przeszukiwanie zasobów App Store wygodniejsze dzięki Appakin
1

Nie uwierzę nikomu, kto stwierdzi, że jest w pełni zadowolony z działania App Store. Dopóki szukamy konkretnej aplikacji i nie popełnimy błędu wpisując jej nazwę wszystko jest w porządku. Cała przygoda zaczyna się, gdy którykolwiek z tcyh warunków nie zostanie spełniony. Zwykła literówka jest w...

Nie uwierzę nikomu, kto stwierdzi, że jest w pełni zadowolony z działania App Store. Dopóki szukamy konkretnej aplikacji i nie popełnimy błędu wpisując jej nazwę wszystko jest w porządku. Cała przygoda zaczyna się, gdy którykolwiek z tcyh warunków nie zostanie spełniony.

Zwykła literówka jest w stanie zaprowadzić nas do aplikacji, które nie będą maiały nic wspólnego z tą, której poszukujemy. App Store nie jest w stanie rozpoznać takiego błędu i przy na przykład wpisaniu "gnail" nie zaproponowana zostanie nawet poprawna nazwa aplikacji, która różni się od podanej przez frazy tylko i wyłącznie jedną literą.

Kolejnym przykładem może być aplikacja powiązana z obsługą modułu GPS. We wcześniej wersji App Store (iOS5 i poprzednie) wyniki wyszukiwania były prezentowane w formie listy, na której nie znajdowało się nic poza nazwą aplikacji, jej ikonką i oceną. Po udostępnieniu iOS6 interfejs znacząco się zmienił, oferując nam znacznie mniej wyniki widocznych jednocześnie. Zrzuty ekranu bywają przydatne, ale nie zawsze. Spróbujcie wpisać frazę "GPS", a wyniki pełne będą aplikacji powiązanych z mapami, nawigacjami, tematyką fitness i tak dalej. Żadnej możliwości filtrowania i sortowania listy aplikacji. Do przejrzenia ponad 14 tysięcy pozycji. Powodzenia.

Nic więc dziwnego, że spory powodzeniem i popularnością cieszą się serwisy wyszukujące i opisujące najlepsze aplikacje. Przydatne bywają także takie strony jak Appakin.com, która kategoryzuje aplikacje znalezione pod słowem/słowami kluczowymi, według których poszukujemy. Ponownie wpiszmy w pole wyszukiwania "GPS" i kliknijmy szukaj. Efekty mogą okazać się naprawdę zaskakujące. Aplikacje zostały podzielone właśnie na wspomniane przeze mnie kategorie: mapy, narzędzia GPS, turystyka, nawigacja samochodowa czy przewodniki. Hasło "soccer" pozwoli nam przejrzeć najlepiej ocenione i najpopularniejsze gry piłkarskie, gry menadżerskie, aplikacje informacje i tak dalej. Dodatkowe filtry pozwolą przejrzeć aplikacje tylko na iPhone'a, iPada oraz tylko te dostępne za darmo.

Jak na razie nie zawiodłem się na Appakin, co jednak nie znaczy, że usługa jest nieomylna. Polecam sprawdzić ją samemu i ocenić czy okaże się dla Was pomocna.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleiPhoneApp StoreiPadiOS