Polska

Przesyłka w dniu zamówienia już w Polsce

Konrad Kozłowski
Przesyłka w dniu zamówienia już w Polsce
35

Złożenie zamówienia w sklepie internetowym kojarzymy między innymi z oczekiwaniem co najmniej jednego dnia na przesyłkę. W wielu przypadkach to już koniec oczekiwania - usługa, o której pisaliśmy do tej pory jedynie z perspektywy obserwatorów, jest już dostępna w naszym kraju. Dzięki FurgonetkaDziś...

Złożenie zamówienia w sklepie internetowym kojarzymy między innymi z oczekiwaniem co najmniej jednego dnia na przesyłkę. W wielu przypadkach to już koniec oczekiwania - usługa, o której pisaliśmy do tej pory jedynie z perspektywy obserwatorów, jest już dostępna w naszym kraju. Dzięki FurgonetkaDziś możliwe jest już otrzymanie zamówionego towaru tego samego dnia.

Na początek prawdopodobnie najważniejsza informacja, czyli lista miast, w których z usługi można już skorzystać. Znalazły się na nich Warszawa, Poznań, Łódź, Katowice, Wrocław, Kraków i Szczecin. Każdy sklep posiadający w okolicach wymienionych miast własne magazyny będzie mógł zaoferować swoim klientom dostawę paczki w dniu zamówienia. Dodatkowo, na chwilę obecną przygotowano też ofertę przesyłki pomiędzy miastami: Warszawą, Poznaniem, Katowicami i Łodzią.

Nie omieszkałem zapytać też grupę Furgonetka o plany i szanse na uruchomienie usługi w innych miastach - takowe oczywiście istnieją, lecz wszystko zależy od liczby szacunkowych paczek z jednego dnia będzie odpowiednio wysoka. Jednym słowem wszystko rozbija się o koszty, co jest w pełni zrozumiałe. Szczerze jednak liczę na to, że wkrótce i kolejne miasta pojawią się na mapie tych wspieranych przez usługę FurgonetkaDziś.

Grupa Furgonetka oferuje też sklepom pomoc przy wdrożeniu tego rozwiązania, jak czytamy w komunikacie prasowym:

E-sklepy zainteresowane wdrożeniem, mogą skorzystać z szeregu udogodnień, tj. narzędzia do obsługi takich zamówień, wsparcie IT oraz pomoc w zaplanowaniu niezbędnych zmian w procedurach na magazynie i w przygotowaniu komunikacji do klientów.

Zgodnie z moimi podejrzeniami, sama usługa nie wystartowałaby bez odpowiedniego wybadania rynku. Okazuje się bowiem, że pomimo niewielkiej świadomości wśród użytkowników i niskiej popularności takiego rozwiązania, wielu klientów jest w teorii skłonnych dopłacić za przesyłkę, która dotrze do nich w dniu zamówienia. Zakupy w typowych, stacjonarnych sklepach wciąż mogą pochwalić się minimum dwoma argumentami, z którymi sprzedaży internetowej dość trudno rywalizować. Pierwszym z nich jest możliwość bezpośredniego obcowania z produktem przed jego zakupem, zaś drugim natychmiastowe posiadanie produktu po dokonaniu transakcji. Jak widać, drugi z argumentów zaczyna upadać.

Jako Grupa Furgonetka pomagamy we wdrożeniu usługi, doradzamy jak przygotować sklep i magazyn pod względem logistycznym, pomagamy wybrać produkty przeznaczone dla tej usługi, dobieramy odpowiednie rozwiązania IT oraz podpowiadamy w jaki sposób komunikować usługę wśród klientów końcowych. Dzięki tak szybkiemu doręczeniu, e-sklep może wiele zyskać, jednak aby zadowolić klientów, takie zamówienia powinny być traktowane priorytetowo. Ważne, aby do wdrożenia tej usługi podejść profesjonalnie - nie ma tu miejsca na błędy. Zamówienie musi być zrealizowane zgodnie z planem, w przeciwnym wypadku, klient zrazi się
do naszego sklepu.

Piotr Szymczak, Członek Zarządu Grupy Furgonetka.

FurgonetkaDziś jest usługą wzorowaną na działaniach firm zachodnich, jak Amazon, eBay czy Zalando. Pierwsza z nich jest chyba najlepszym przykładem tego, jak świetnie marketingowo oferowanie takiej usługi wpływa na potencjalnych klientów. Również i u nas zainteresowanie taką ofertą istnieje, bo ponad połowa zapytanych zadeklarowała chęć dopłacenia kilku złotych do podstawowej ceny dostawy, by otzymać paczkę jeszcze w dniu złożenia zamówiania. Co istotne, w przypadku przesyłek międzymiastowych cena nie będzie wzrastała. Klienci będą mogli wskazać dogodną porę doręczenia przesyłki - do wyboru będą przedziały czasowe: rano, popołudniu i wieczorem, nawet do gdziny 22:00. Kluczowe jednak są godziny złożenia zamówienia, o czym świadczy poniższa tabelka:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

kurier