elon musk
9

Przepiękna i funkcjonalna strona www dla Twojego kanału na YouTube

Projekt ten opisuję Wam chyba bardziej jako ciekawostkę, aby pokazać, że się da i jak ładny i funkcjonalny z tego efekt może wyjść. Choć podejrzewam, że są właściciele kanałów YouTube, którzy chętnie z tego skorzystają, jako dodatkową prezentację swojej twórczości przy różnego rodzaju okazjach.

Aby założyć konto w serwisie RIVYT, wystarczy podać ID swojego kanału na YouTube lub ID użytkownika. Dla przykładu pokażę, jaki efekt wyjdzie z tego na naszym kanale.

RIVYT zakładanie konta w serwisie

Po założeniu konta, automatycznie zaciągną się ostatnie filmy z naszego kanału, a po prawej stronie wyświetli się menu z opcjami edycji naszej nowej strony.

strona antyweb edycja

I tak na przykład, możemy edytować listę filmów, dodawać czy usuwać spośród wszystkich tytułów jakie mamy dostępne na kanale.

edycja listy filmów rivyt

Nie zabrakło też możliwości edycji poszczególnych filmów, gdzie możemy dowolnie zmieniać ich tytuły czy opisy.

edycja poszczególnych filmów rivyt

Stronę główną również można wyedytować w podobny sposób oraz dodać linki do stron na Facebooku, Twitterze czy Instagramie.

antyweb edycja social rivyt

Ale najlepsza zabawa czeka nas przy wyborze layoutu strony. Mi najbardziej do gustu przypadł czarny motyw.

wybór layountu strony rivyt

Dodatkowo możemy pozmieniać kolorystykę, wyświetlanie filtrów i kontrolek oraz dodać widok lajków i komentarzy z YouTube (domyślnie są wyłączone).

zmiana kolorystyki rivyt

Na koniec pozostanie jeszcze dodanie kodu statystyk z Google Analytics oraz podpięcie własnej domeny, jeśli taką posiadamy, no i strona gotowa.

dodanie kodu statystyk google analytics rivyt

Usługa oczywiście jest płatna, ale ceny nie są zbyt wygórowane – za miesiąc korzystania zapłacimy 7 dolarów, przy rocznej subskrypcji lub 9 dolarów, płatne co miesiąc.

Naszą stroną znajdziecie pod tym linkiem lub możecie sprawdzić pokazową z serwisu TED Talks.