Motoryzacja

Przejazdy Teslą od jutra w Bolt. Gdzie będzie można z nich skorzystać?

Błażej Wojciechowski
Przejazdy Teslą od jutra w Bolt. Gdzie będzie można z nich skorzystać?
1

Już od jutra pasażerowie korzystający z usług Bolt w Warszawie będą mogli zamówić przejazd Teslą. To kolejny etap w rozszerzeniu oferty firmy dającej użytkownikom aplikacji większy i zróżnicowany wybór pojazdów, którym chcą podróżować, także elektrycznych.

Bolt od dawna stara się zainteresować użytkowników swoją aplikacją – i to nie tylko przejazdami, ale także car-sharingiem, wypożyczalnią hulajnóg oraz dostawą jedzenia i artykułów spożywczych. Firma chwali się, że ma już 150 milionów klientów z 45 krajów w Europie i Afryce. Bolt prężnie rozwija się także w Polsce, o czym świadczy zapowiedziana właśnie usługa, która wystartuje już jutro. A będą to przejazdy elektrycznymi samochodami Tesla Y, które będą dostępne w ramach nowej kategorii przejazdów.

Teslą po Warszawie od jutra. Bolt wprowadza nową kategorię przejazdów

Jak skorzystać z przejazdów Teslą Y w ramach usług Bolt? Już jutro w aplikacji pojawi się nowa kategoria "Tesla" dla użytkowników znajdujących się w Warszawie. Na ulice stolicy wyjdzie na początek 10 zielonych elektryków – i to dosłownie. Wszystkie samochody Tesli Y jeżdżące w ramach Bolt posiadają odpowiednie malowania kojarzone z marką. W przyszłości samochodów ma być więcej i niewykluczone, że przejazdy pojawiać się będą w kolejnych miastach, w których Bolt jest obsługiwany. Samochody dostępne będą dzięki współpracy z partnerem flotowym Eternis.

W Bolt wiemy, że nasza sieć 3,5 miliona partnerów flotowych, kierowców i kurierów jest motorem napędowym dla naszej platformy. Ich zaangażowanie w nowe inicjatywy, takie jak ta, jest kluczowe dla pomyślnego skalowania rozwiązań Bolt. Wprowadzając we współpracy z partnerem flotowym Eternis pierwsze elektryczne pojazdy Bolt do stołecznej floty, mamy nadzieję jeszcze bardziej zachęcić użytkowników do korzystania z nowych i bardziej zrównoważonych środków transportu.

– mówi Paweł Kuncicki, Country Manager Bolt w Polsce.

Bolt oferuje przejazdy w kategoriach Electric i Green, obejmujące pojazdy w pełni elektryczne, hybrydowe oraz hybrydowe plug-in, w 71 miastach Europy i Afryki, nieustannie rozszerzając swoją ofertę. Firma zobowiązała się do osiągnięcia neutralności pod względem emisji CO2 netto do 2040 roku, w ramach długoterminowego planu ochrony środowiska. W 2023 roku, jako część tego zobowiązania, Bolt wprowadził w Tallinnie flotę zielonych taksówek składającą się z elektrycznych samochodów Tesla.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news