Gry

gRAPORT - siedem newsów o grach, które musisz przeczytać (16.06.2014)

Paweł Kozierkiewicz
gRAPORT - siedem newsów o grach, które musisz przeczytać (16.06.2014)
2

Polski shooter sfinansowany przez Kickstartera, Steam będzie mieć własnego handhelda, a gog.com wyprzedaje starcie w letniej promocji. Oto krajobraz branży gier po targach E3. SUPERHOT odnosi sukces na Kickstarterze http://youtu.be/JYAUlPMqnKk Polski shooter o oryginalnej mechanice rozgrywki zo...

Polski shooter sfinansowany przez Kickstartera, Steam będzie mieć własnego handhelda, a gog.com wyprzedaje starcie w letniej promocji. Oto krajobraz branży gier po targach E3.

SUPERHOT odnosi sukces na Kickstarterze

Polski shooter o oryginalnej mechanice rozgrywki zostanie sfinansowany za pieniądze zebrane podczas zbiórki na platformie Kickstarter. W trakcie rozgrywki musimy eliminować kolejnych przeciwników. Kiedy jednak stoimy w miejscu, czas także nie upływa. Daje to całkiem nowe możliwości taktyczne.

Minimalnym poziomem potrzebnym do zakończenia akcji sukcesem było 100 tys. dolarów. Ten wynik udało się osiągnąć w niecałe 24 godziny. Do końca zbiórki udało się 250,798 dolarów, czyli ponad 250 procent wymaganej kwoty. Kampanię wsparło 11,626 osób. Z opisu na stronie można wyczytać, że nadwyżka środków zostanie spożytkowana m.in. na lepsze animacje, tryb speed run, czy nowy, trudniejszy poziom rozgrywki. Premiery grymamy oczekiwać w czerwcu przyszłego roku.

Steam wchodzi na rynek kieszonsolek

Steamboy, bo tak nazywa się nowy handheld, ma być dostępny w sprzedaży w przyszłym roku. Sprzęt ma mieć na pokładzie procesor Quad Core, 4GB pamięci RAM, 32GB pamięci wewnętrznej i pięciocalowy, dotykowy ekran 16:9. Z siecią będzie łączył się za pomocą WiFi, albo 3G. Najprawdopodobniej urządzenie będzie kontrolowane przez system SteamOS. Na tę chwilę trudno coś więcej napisać w tym temacie. Z pewnością nie uruchomimy na nim najnowszych gier, jednak do obsługi starszych tytułów i ogromnej liczby pozycji indie, będzie się nadawał całkiem dobrze. Więcej o urządzeniu możecie przeczytać tutaj.

Następca Planescape: Torment zalicza poślizg...

Choć do premiery gry jeszcze rok, to już teraz wiadomo, że Torment: Tides of Numenera najszybciej zadebiutuje pod koniec 2015 roku. Opóźnienie spowodowane jest wytężonymi pracami nad Wasteland 2, który do sprzedaży trafi w sierpniu.

Festiwal odświeżania kotletów

Nie, nie mam tu na myśli nowego symulatora fastfoodów. Po informacji o next-genowych edycjach HALO, GTA V, czy The Last of Us, znów zostaliśmy uraczeni wieścią, że kolejna gra doczeka się reedycji na nowe konsole. Tym razem wybór padł na Sleeping Dogs. Tytuł trafi do sprzedaży 21 listopada tego roku. Jest to informacja nieoficjalna, pochodziła ona ze strony sklepu ShopTo. Aktualnie nie trafimy na tę ofertę, ale w sieci nic nie ginie. Z zamieszczonych obrazkó wynika, że gra pojawi się na PS4, Xbox One i PC. Czego możemy się spodziewać po zawartości? Na pewno ulepszonej grafiki z teksturami w wyższej rozdzielczości. Czy zawarte będą także DLC? Czas pokaże.

Tomb Raider z porządnym wynikiem sprzedaży

Square Enix ujawnił, ile osób zdecydowało się na zakup ostatniej (do tej pory) edycji cyklu Tomb Raider. Na całym świecie znalazło się sześć i pół miliona chętnych do pokierowania losami Lary Croft. Jest to dość porządny wynik, acz wydawca liczył na znacznie lepszą sprzedaż. Łącznie, wszystkie odsłony Tomb Raidera rozeszły się w nakładzie 42 milionów sztuk. Na zakończonych targach E3 zapowiedziano kolejną grę z serii –Rise of the Tomb Raider.

Big Fest – gra free to play poświęcona organizwoaniu muzycznych festiwali

W ten weekend zakończył się Orange Warsaw Festival. Jeśli chcielibyście sprawdzić się w roli organizatora tego typu imprezy, to Big Fest wydaje się dobrą pozycją. Gra zostanie wydana jedynie na PS Vita i będzie tytułem free to play. Zadaniem gracza jest stworzenie największego i najbardziej dochodowego na świecie festiwalu muzycznego. Od naszych decyzji ma zależeć rozstawienie poszczególnych elementów infrastruktury, pozyskanie wykonawców oraz dopilnowanie, aby całe show przebiegało bez zakłóceń. Co ciekawe, na wirtualnej scenie będą występować prawdziwe zespoły.

Pomysł świetny, zawsze uwielbiałem wszelkiego typu „tycoony”. Trochę boli przyjęta mechanika rozgrywki, która przypomina wszystkie flashowe produkcje z wbudowanymi mikropłatnościami. Wolałbym zapłacić raz za taką grę, a nie decydować, czy mam czekać kilka godzin na rozbudowę sceny, czy też da się to zrobić od razu za realną gotówkę.

E3 2014 – więcej odwiedzających, mniej wystawiających

Tak w skrócie można scharakteryzować zakończone targi Electronic Entertainment Expo. Podczas tegorocznej edycji Convention Centre w Los Angeles odwiedziło 48,9 tys osób, co było wynikiem o 1,5 procenta lepszym niż przed rokiem. Na wydarzeniu swoje gry pokazało 200 wystawców. W zeszłym roku było ich o 30 więcej.

Promocje i wyprzedaże

Targ „staroci” na GOG.com – ponad 750 klasycznych gier (i trochę „indyków”) jest dostępnych podczas akcji promocyjnej na gog.com. Akcja potrwa do 30 czerwca.

Letnia wyprzedaż na Gamersgate – oferta zmienia się codziennie, dzisiaj taniej m.in. Contrast, Bound By Flame, Game of Thrones.

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Tomb Raiderrecgry