Gry

gRAPORT - sześć newsów o grach, które musisz przeczytać (13.06.2014)

Paweł Kozierkiewicz
gRAPORT - sześć newsów o grach, które musisz przeczytać (13.06.2014)
5

O różnicach w jakości grafiki w GTA V pomiędzy PS3 i PS4, o wielkich napadach na next-genach, o tym jak przeżyć po inwazji zombie. O tym i o innych tematach przeczytasz w dzisiejszej porcji newsów o grach! Grand Theft Auto V w sprzętowej różnicy pokoleniowej http://youtu.be/NtZ5oBWpO90 Kanał GT...

O różnicach w jakości grafiki w GTA V pomiędzy PS3 i PS4, o wielkich napadach na next-genach, o tym jak przeżyć po inwazji zombie. O tym i o innych tematach przeczytasz w dzisiejszej porcji newsów o grach!

Grand Theft Auto V w sprzętowej różnicy pokoleniowej

Kanał GTA Series Videos odtworzył na Playstation 3 poszczególne sekwencje trailera GTA V, jaki mogliśmy oglądać podczas konferencji Sony. W oczy przede wszystkim rzuca się zwiększenie liczby detali oraz obiektów pojawiających się w jednej scenie. O lepszych teksturach chyba nie ma się co rozpisywać. Wersja na PS4, Xboksa One i PC wyląduje w sklepach jesienią. Na koniec ciekawostka. W sieci można znaleźć petycję, w której autor zbiera podpisy w sprawie… niewydawania GTA V na PC. Dlaczego? Z powodu dużego piractwa, które przekłada się na zmniejszenie zysku dla twórców.

Godfire: Rise of Prometheus debiutuje za niecały tydzień

Polska gra od Vivid Games może poszczycić się zacnym materiałem wideo zrobionym przez Platige Image – studio, które zasłynęło choćby zwiastunem do drugiej odsłony Wiedźmina, Cyberpunka 2077, czy trailerem do drugiego sezonu serialu Wikingowie. Na tym współpraca pomiędzy obiema firmami się jednak nie skończyła. Platige Image odpowiada też za całą oprawę wizualną gry. Premiera tej mobilnej produkcji już 19 czerwca.

Kolejne E3 odbędzie się w połowie czerwca

Przyszłoroczne targi E3 mają już potwierdzoną datę oraz lokalizację. Po raz kolejny nowe tytuły będą prezentowane w Los Angeles, tym razem jednak w dniach 16-18 czerwca. Nie wiadomo za to, czy za dwa lata wydawcy i deweloperzy zjadą do Miasta Aniołów. Prezes Electronic Software Association, Michael Gallagher powiedział, że rozpatrywane są różne kandydatury miast ubiegających się o miano gospodarza Electronic Entertainment Expo.

Nowy zwiastun Elite Dangerous

Miłośników science-fiction czekają dobre lata. Star Citizen bijący kolejne rekordy finansowania to jedna z propozycji. Drugą jest Elite Dangerous, czwarta odsłona cyklu, który zadebiutował w 1984 roku. Podobnie jak dzieło Chrisa Robertsa, Elite Dangerous ma nam dać ogromną swobodę w eksploracji kosmosu. Na odkrywców ma czekać 400 miliardów systemów gwiezdnych. Dowolność panuje też w kwestii profesji jaką będziemy się parać. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zająć się handlem, polowaniem na piratów, czy też wydobywaniem cennych surowców z pasów asteroid. W teorii gra ma pojawić się jeszcze w tym roku.

Napady i rozboje na next-genach

PayDay 2, czyli kooperacyjna strzelanka, w której wcielamy się w przestępców zadebiutuje na PS4 i XOne. Gra oferuje szereg zadań, tj. napad na bank, obrobienie jubilera, czy kradzież cennych dzieł sztuki z galerii. Współpraca pomiędzy graczami jest mocno wymagana. W większości przypadków w trakcie akcji do zabawy wkracza policja, a wtedy rozpętuje się istne piekło. Zachęcam do zapoznania się z recenzją wersji PC.

Przeżyć w świecie pełnym zombie

H1Z1 jest nową grą MMO opracowywaną przez Sony Online Entertainment i skupia się ona na przeżyciu w świecie opanowanym przez zombie. Musimy w całości zadbać o swój byt. Za pomocą siekiery ścinamy drzewa, które później mogą posłużyć nam do rozpalenia ogniska, czy zbudowania schronienia. Musimy regularnie się odżywiać, spać, polować, a przede wszystkim nie możemy dać się pożreć przez hordy żywych trupów. Na razie produkcja nie zachwyca jakością grafiki, ale materiał wideo powstawał na bazie wczesnej wersji alfa.

Promocje i wyprzedaże

Mafia II wraz z dodatkami taniej na muve.pl – jeśli jeszcze nie graliście w tę świetną grę gangsterską, albo brakuje Wam jakiegoś DLC, to macie okazję to nadrobić. Ceny zostały ścięte o 75 procent.

Wargame na Steamie w promocji – ciekawa strategio czasu rzeczywistego będzie tańsza o 33% do 16 czerwca.

Thief za pół ceny na Steamie – gra wraz z dodatkami jest do wzięcia za 50 procent ceny wyjściowej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

E3GTA Vrecgry