Felietony

Przedsiębiorca w Polsce to zwykły bohater - tak myślę

Grzegorz Marczak
Przedsiębiorca w Polsce to zwykły bohater - tak myślę
173

Chyba tylko tak można nazwać osoby które w niesprzyjających okolicznościach nadal czują patriotyczny zew i dzielnie wspierają kraj w walce o lepsze jutro. Przedsiębiorca w Polsce to bohater Niedługo przedsiębiorca będzie jednak bohaterem również z innego powodu. Nasz jakże kochany premier głośno...

Chyba tylko tak można nazwać osoby które w niesprzyjających okolicznościach nadal czują patriotyczny zew i dzielnie wspierają kraj w walce o lepsze jutro. Przedsiębiorca w Polsce to bohater

Niedługo przedsiębiorca będzie jednak bohaterem również z innego powodu. Nasz jakże kochany premier głośno mówi o Zusie od tak zwanych umów śmieciowych. Jest to czy też będzie kolejny podatek , który nasz bohater będzie płacić nie tylko na rzecz ratowania budżetu ale również na wsparcie systemu emerytalnego i emerytur jakie musi ten system wypłacać.

Tak więc po podniesieniu podatku VAT, zamrożeniu progów PIT idziemy dalej. Głośno mówi się tez o powrocie 40% podatku - podatku od najbogatszych (to akurat postulaty SLD które uważa, że tak będzie uczciwie). To będzie swojego rodzaju kara dla tych którzy w Polsce ośmielili się ciężko pracować i zarabiać dużo więcej niż średnia krajowa.

Nie będę już wspominał o tym, że trzeba być bohaterem aby ze spokojem i tolerancją znosić wszelkiego rodzaju działalność urzędów skarbowych dla których przedsiębiorca jest podejrzanym i winnym dopóki nie udowodni, że winny nie jest. Walka ta jak wiecie pochłonęła już nie jedną ofiarę a mimo to rodzą się nowe firmy i odważnie walczą o życie.

Bohaterem trzeba też być w Polsce jeśli myśli się o własnej działalności gospodarczej. Koszta się mnożą a jedyny pewnik to składki i podatki jakie musimy zapłacić. Słyszałem opinię, że jak kogoś nie stać na te 1000 PLN na koszta to niech się za biznes nie bierze. Ciekawe z czego głosiciele tych opinii utrzymali by ten kraj - gdyby nie ci którzy ryzykują i mimo iż nie mają za dużo pieniędzy jednak próbują zrobić coś własnego i nie wybierają spokojnego etatu w administracji publicznej.

Wprawdzie nasi bohaterowie utrzymują ten kraj i zapewniają mu stabilny rozwój to jednak w oczach rządzących nadal są tylko i wyłącznie dojnymi krowami dzięki którym spełniamy i zaspokajamy roszczeniowe postawy różnych grup społecznych pracujących na garnuszku państwa.

Ostatnio w telewizji widziałem też reklamę która pokazuje, że polski przedsiębiorca to złodziej który korzysta z nielegalnego oprogramowania, zdaje się że reklamę tę widziałem w mediach publicznych…

Trzeba być bohaterem aby w tym kraju być przedsiębiorcą. Doceniajmy więc ich bo niedługo może ich zabraknąć (1/3 polskich przedsiębiorców myśli o przeniesieniu biznesu za granicę)

Doceniajmy startupy bo one są zalążkami nowych firm, niektóre co prawda od razu decydują się na tworzenie firmy za granicą (nie tylko z powodów podatkowych) ale dużo jest takich którzy walczą dzielnie ku chwale ojczyzny i naszego budżetu. Nie dziwmy się też, że EU sypie miliardami na rozwój lokalnej przedsiębiorczości. W tym przypadku wiedzą co robią.

Ps. Tekst pierwotnie ukazał się na Facebook ale pomyślałem, że podzielę się nim również tutaj. Na Antyweb bardzo często piszemy o przedsiębiorcach i startupach a właśnie tego ten tekst dotyczy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startupprzedsiębiorczość