8

Proste rozliczenie PIT-ów teraz również na Linuksie i Mac OSX

Czas rozliczenia się z fiskusem już najwyższy. Nie ma co odkładać tej czynności na ostatnią chwilę, co ja też często robię. Od czasu kiedy można tego dokonać online, powstało mnóstwo programów, dla Windowsa, ułatwiających to rozliczenie. Jednak na Linuksa programów takich nadal jest jak na lekarstwo. Sam próbowałem to robić przy pomocy wine czy w […]

Czas rozliczenia się z fiskusem już najwyższy. Nie ma co odkładać tej czynności na ostatnią chwilę, co ja też często robię. Od czasu kiedy można tego dokonać online, powstało mnóstwo programów, dla Windowsa, ułatwiających to rozliczenie. Jednak na Linuksa programów takich nadal jest jak na lekarstwo. Sam próbowałem to robić przy pomocy wine czy w edytowalnych plikach .pdf, z różnym skutkiem.

Już za ten rok możemy rozliczyć się w prosty i szybki sposób, dzięki popularnej stronie z kreatorami rozliczeń e-PITy.pl. Twórcy serwisu udostępnili program w tym celu. W przypadku systemu Mac OSX jest to instalator do pobrania z tej strony. Natomiast linuksiarze sami muszą zainstalować, najpierw środowisko Adobe AIR, by później uruchomić sam plik z kreatorem. Instrukcję do instalacji znajdziecie tutaj.

Oczywiście nadal możemy skorzystać z cały czas dostępnej wersji przeglądarkowej – Wersja online.

Znacie jakieś inne programy do rozliczeń z US, na te właśnie systemy?