Gry

Square Enix zapowiedziało właśnie nowego RPG-a. Trzymam kciuki!

PW
Paweł Winiarski
1

Final Fantasy, Kingdom Hearts, Valkyrie Profile. Square Enix lubi tworzyć i wydawać gry RPG, tym bardziej cieszę się z zapowiedzi nowej produkcji - Project Prelude Rune.

Final Fantasy miało swoje wzloty i upadki, FFXV to jednak solidna, fajna produkcja, którą zdecydowanie warto sprawdzić. Zawsze najbezpieczniej jest wypuszczać kolejne odsłony znanych marek i to z powodzeniem robi SE - szczególnie, że świeże I Am Setsuna nie zostało zbyt dobrze przyjęte. Firma jednak się nie zraża i zapowiada Project Prelude Rune.

Grą zajmuje się zupełnie nowe studio - Istola, jednak nie zostało ono założone przez żółtodzioba. Hideo Baba stworzył całą masę gier z serii Tales of…, co może w pewien sposób sugerować, czego możemy spodziewać się po jego nowym projekcie.

Niestety poza naprawdę fajnymi grafikami koncepcyjnymi o Project Prelude Rune nie wiemy kompletnie nic. Ani tego, o czym opowie, jaką będzie mieć mechanikę, czy nawet na jakich platformach wyląduje. Ja jednak chętnie witam każde nowe RPG-owe IP, szczególnie jeśli ma wyjść ze studia osoby odpowiedzialnej za fajną serię.

Celem studia jest dostarczenie niezapomnianych opowieści, które zainspirują graczy w ich własnym życiu i zaserwują zupełnie nowe doświadczenie.

Trochę banialuki, ale trzymam kciuki.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

square enix