Kontynuujemy naszą serię artykułów przedstawiającą najciekawsze naszym zdaniem urządzenia z systemem Windows 8, które przygotowują dla nas najwięksi p...
Kontynuujemy naszą serię artykułów przedstawiającą najciekawsze naszym zdaniem urządzenia z systemem Windows 8, które przygotowują dla nas najwięksi producenci. Dzisiaj przyjrzymy się firmie Dell, kojarzonej przede wszystkim z segmentem biznesowym. Podobnie jak konkurencja, Dell planuje sprzedaż urządzeń all-in-one, laptopów i (nie)typowych tabletów.
Rozpocznę od przedstawienia OptiPlex 9010 All-in-One. Jest to jeden z niewielu tego typu komputerów, który wizualnie mi się spodobał i naprawdę rozważałbym jego zakup. Jego "zawartość" nie jest w żadnym stopniu jakąkolwiek niespodzianką - podoba mi się za to wolność wyboru przy konfiguracji komputera - chociażby procesory, gdyż do wyboru będą modele Intela i3, i5, i7, a nawet Pentium. Jednym z najważniejszych elementów jest naturalnie ekran - ten w OptiPlexie będzie posiadał przekątną 23 cale i wyświetlał obraz w rozdzielczości Full HD.
W kategorii tabletów Dell posyła "do boju" model Latitude z ekranem o przekątnej mierzącej 10,1 cala o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Na pokładzie znajdziemy dwie kamery (tylna o rozdzielczości 8 megapikseli), 2 gigabajty pamięci RAM, do 128 gigabajtów pamięci dostępnej dla użytkownika i procesor Intel Atom SoC. Do naszej dyspozycji będą złącza USB (2.0), microUSB (zasilające) i mini HDMI. W zestawie z tabletem dostępna będzie stacja dokująca, dzięki której zyskamy możliwość wykorzystania kolejnych portów USB, złącza Ethernetowego oraz wyjścia HDMI.
W panującą na ultrabooki modę wpisać pragnie się także Dell, dlatego Dell zaprezentował następce modelu 6420 - komputer Latitude 6430u. Ultrabook od Della będzie napędzany procesorami Ivy Bridge, a najlepsza konfiguracja będzie wyposażona w procesor Core i7-3667U, 8 gigabajtów pamięci RAM i 256 gigabajtowy dysk SSD. 14-calowy ekran będzie posiadał minimalną wymaganą rozdzielczość 1366 na 728 pikseli. Nie jest to ekran dotykowy, dlatego Dell oprócz touchpada wyposażył swojego ultrabooka w niewielki trackpad na środku klawiatury.
Nie sposób pominąć urządzenia z rodziny XPS - XPS One 27 to typowy all-in-one z 27-calowym ekranem o rozdzielczości 2560 × 1440 pikseli - najlepsze komponenty, jak opcjonalne 16 gigabajtów pamięci RAM czy karta graficzna Nvidia GeForce GT 640M pozwolą nie tylko na wygodną pracę ale i porządna dawkę rozrywki. Dość nietypową budową cechuje się urządzenie XPS Duo 12 (grafika tytułowa) - jest to laptop z obrotowym ekranem o przekątnej 12,5 cala i gigantycznej rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli. Najmniejszym urządzeniem z tej linii jest XPS 10 - tablet z procesorem o architekturze ARM i Windowsem RT. Możliwe będzie nabycie także stacji dokującej będącej jednocześnie klawiaturą.
Czytając opisy dostępne na stronach produktów można odnieść wrażenie, że urządzenia skierowane są przede wszystkim do klientów biznesowych, i tak przecież w istocie jest. Nie musi i nie może to jednak powstrzymać kogokolwiek przed zakupem któregoś z tych urządzeń - już wyczekuję oficjalnych cen OptiPlexa 9010 - wygląda i zapowiada się znakomicie. Niestety tablet i ultrabook od Della mnie do siebie nie zdołały przekonać.
Do tej pory z tej serii ukazały się:
Źródła grafik: Dell, Pocket-lint.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu