Gry

Problematyczne aktualizacje gier już nikomu niestraszne. W GOG Galaxy je po prostu cofniesz

Konrad Kozłowski
Problematyczne aktualizacje gier już nikomu niestraszne. W GOG Galaxy je po prostu cofniesz
1

Polski sklep zaczyna sobie coraz śmielej radzić na rynku cyfrowej dystrybucji gier. Rywalizacja ze Steamem nie odbywa się jednak "na ilość", lecz "na jakość" co potwierdza tylko ostatnia aktualizacja aplikacji dla desktopów. Udostępniony w maju tego roku GOG Galaxy doczekał się uaktualnienia do wers...

Polski sklep zaczyna sobie coraz śmielej radzić na rynku cyfrowej dystrybucji gier. Rywalizacja ze Steamem nie odbywa się jednak "na ilość", lecz "na jakość" co potwierdza tylko ostatnia aktualizacja aplikacji dla desktopów. Udostępniony w maju tego roku GOG Galaxy doczekał się uaktualnienia do wersji 1.1, dzięki której pojawia się kilka nowości, w tym tytułowe wygodne odinstalowywanie aktualizacji gier.

Choć moja kolekcja gier na wirtualnej półce w GOG.com nie dorasta do pięt tej na Steamie, w ostatnim czasie znacznie częściej korzystam właśnie z tego pierwszego serwisu. Tak się akurat złożyło, że oldschoolowe tytuły nieźle mnie wciągnęły i postanowiłem dać szansę historycznym już wersjom Tomb Raidera oraz Far Cry'a. Z większą uwagę zacząłem więc śledzić poczynania naszego reprezentanta na światowym rynku, a dzisiejsza aktualizacja ucieszy z pewnością każdego użytkownika i klienta sklepu.

Przed autorami aplikacji jest jeszcze trochę pracy, ale podstawowe błędy i niedociągnięcia zostały już wyeliminowane. Wprowadzona w aktualizacji funkcja "Rollback" umożliwia graczom na cofnięcie uaktualnienia gry, jeśli powoduje ono jakiekolwiek problemy. Sytuacji, w których paczka łatek miała jedynie usprawnić rozgrywkę, a jednak czyniła ją niemożliwą doświadczył chyba każdy, dlatego GOG.com należą się gratulacje za wdrożenie takiej opcji jak Rollback w swojej aplikacji.

Oprócz niej w aplikacji dodano możliwość wyboru katalogu instalacji czy zmiana języka, uniwersalne przyciski "wstecz" i "naprzód" usprawniające nawigację po aplikacji. Znajomych można nareszcie wyszukiwać po adresie e-mail lub loginie, a posiadacze komputerów z ekranami o wysokiej rozdzielczości odetchną ze spokojem, gdyż aplikacja w pełni wspiera skalowanie HiDPI. Aż trudno uwierzyć, ale dopiero teraz do aplikacji trafiła możliwość pauzowania i wznawiania pobierania gier.

GOG.com jest dla mnie przede wszystkim miejscem, gdzie w pierwszej kolejności kieruję się w poszukiwaniu starszych tytułów. Czasem cena jest rzeczywiście atrakcyjna, ale zdarzają się też przypadki nieco wyższych kwot, które w zestawieniu z cenami gier na nośnikach nie są już tak zachęcające. GOG.com zapewnia jednak w większości pełną kompatybilność tychże gier z nowymi systemami oraz dostęp do nich z każdej maszyny podłączone do Sieci. Powyższe nowości dostępne są już dla użytkowników dysponujących dostępem do wersji preview, pozostali gracze muszą jeszcze uzbroić się w odrobinę cierpliwości.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GrygogGOG.com