Polska

Problem z zakupem biletu komunikacji miejskiej? We Wrocławiu wystarczy karta płatnicza, już za rok

Grzegorz Ułan
Problem z zakupem biletu komunikacji miejskiej? We Wrocławiu wystarczy karta płatnicza, już za rok
23

Mimo, że w dużych miastach przybywa biletomatów, czy to na przystankach czy w samych autobusach, nadal jest sporo miejsc, gdzie jest z tym problem, albo biletomat nie działa albo nie ma go w ogóle, a w kiosku tylko za gotówkę.

Wrocław chce rozwiązać ten problem wprowadzając nowy system w miejskiej komunikacji, który pozwoli na zapłatę za przejazd przy użyciu karty płatniczej bez drukowanych biletów.

Arkadiusz Filipowski, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego we Wrocławiu:

Chcemy, żeby za bilet jednorazowy w nowych kasownikach można było zapłacić za pomocą karty płatniczej. Kasownik nie będzie drukował biletów papierowych. Jest to urządzenie do pobierania opłaty za przejazd, natomiast nie ma funkcji drukowania biletów papierowych. Informacja o wniesieniu opłaty za przejazd będzie kodowana w systemie i podczas kontroli pasażer przyłoży kartę do czytnika kontrolerskiego, gdzie będzie informacja, że kupiliśmy bilet.

W źródłowym wpisie nie jest to wyjaśnione, ale po zamieszczonej tabelce, można wywnioskować, że w ten sam sposób zapłacimy również smartfonem z podpiętą kartą, obsługującym NFC i BLIK-iem.

Pomysł jak najbardziej mi się podoba, choć zapewne nie wszystkim przypadnie do gustu, przyzwyczajonym do papierowych biletów i z brakiem zaufania do nowej formy. Na szczęście dla nich nie zostawią tego jako jedynej formy zapłaty za przejazd. Przewiduje się, że nowy system zacznie działać w grudniu 2017 roku.

Źródło via Bankier.pl.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu