seriale

Nie wierzę. To nie koniec "Prison Break". Serial "Skazany na śmierć" wróci!

KK
Konrad Kozłowski
36

Podejrzenia i plotki straciły na znaczeniu, gdyż stacja FOX potwierdziła trwające prace nad kolejną iteracją serialu Prison Break. Piąty sezon Skazanego na śmierć debiutował w 2017 roku, gdy seria powróciła na antenę po ośmiu latach nieobecności.

"Prison Break" był jednym z największych hitów FOX-a, dlatego chęć kontynuowania serialu wcale mnie nie dziwi - sporym zaskoczeniem jest dla mnie przypieczętowanie decyzji o podjęciu prac nad nową serią biorąc pod uwagę powszechną opinię o kolejnych odsłonach. Ci, którzy od początku śledzili losy dwóch braci, Burrowsa i Scofielda, doskonale pamiętają jak seria stawała się gorsza z sezonu na sezon, ale mimo wszystko trudno było odmówić sobie poznania zakończenia każdego z nich. Dodatkowy film oraz zeszłoroczny 5. sezon Prison Breaka nie pozwoliły raczej poprawić opinii o serialu, ale dla zagorzałych fanów były bardzo dobrą wiadomością.

Już trwają prace nad nowym sezonem Prison Break

O nowej odsłonie Skazanego na śmierć nie wiemy zbyt wiele. Nie znamy wstępnej daty premiery, a Michael Thorn w swoich wypowiedziach (Variety) zaznaczył, że projekt w bardzo wczesnej fazie rozwoju. Zwrot "nowa iteracja" ("new iteration") przywodzi na myśl powrót serialu 24 godziny, w którym główną rolę zagrał Corey Hawkins zastępując na tym miejscu Kiefera Sutherlanda. Thorn oczekuje, że do serialu powrócą jednak Dominic Purcell i Wentworth Miller, ale zdaje sobie sprawę z braku możliwości ich zaangażowania w produkcję.

FOX uwielbia powroty: 24 godziny, Skazany na śmierć, Z Archiwum X

Bez żadnych konkretnych informacji trudno zwiastować porażkę lub sukces 6. sezonowi Prison Breaka, ale na tę chwilę jestem raczej bardziej zaintrygowany, niż zniechęcny. Przy odpowiedniej obsadzie i fabule możliwe jest przywrócenie ducha pierwszego sezonu, którego kolejne odcinki śledziły miliony widzów na całym świecie z wypiekami na twarzy. Twórcy Z archiwum X wynieśli dużo wiedzy z opinii na temat 10. sezonu, który przywrócił serial po wielu latach i 11. sezon The X-Files zapowiada się nieco lepiej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: