VOD

Najważniejsze premiery na styczeń – lista filmów i seriali

Konrad Kozłowski
Najważniejsze premiery na styczeń – lista filmów i seriali
2

Lada moment wkroczymy w 2018 rok, dlatego chwilę przed tym przyjrzymy się jakie filmy i seriale będą miały premierę w styczniu 2018.

Filmy w styczniu 2018:

Gra o wszystko (Molly's Game) - w kinach od 5 stycznia

Molly Bloom (Jessice Chaistan) udawało się przez dekadę prowadzić najbardziej prestiżowy, acz nielegalny klub pokerowy, który odwiedzali celebryci, milionerzy, gwiazdy i mafiozi. Pewnego dnia cały proceder wstrzymało dochodzenie FBI, ale Molly nie zamierzała odpuścić - sprawa trafia do sądu, a jej sojusznikiem staje się adwokat Charlie Jaffey (Idris Elba).

Czas mroku (Darkest Hour) - w kinach od 26 stycznia

"To na pewno będzie lepsze niż Jackie" usłyszałem od kilku znajomych, którzy zobaczyli w kinach zwiastun Czasu mroku. Film z Garym Oldmanem w roli Winstona Churchila stojącego przed decyzjami, od których zależały losy Europy i świata, faktycznie może dotrzeć do szerszego grona odbiorców i ich bardziej zaciekawić, ale wcale nie skłaniałbym się ku tak jednoznacznym osądom.  Jedyne, o co moglibyśmy się pokusić, to porównanie ról Gary'ego Oldmana oraz Natalie Portman, która jako Jacqueline Kennedy wypadła fenomenalnie.

Wszystkie pieniądze świata (All the Money in the World) - w kinach od 26 stycznia

Miejmy nadzieję, że najważniejszym punktem recenzji tego filmu nie będzie odwoływanie się do roli Christophera Plummera, który zastąpił na planie Kevina Space'yego, bo Wszystkie pieniądze świata zapowiada się naprawdę nieźle. Jak wypadnie najnowsza produkcja Ridleya Scotta, który zdecydował się pokazać historię miliardera nieskłonnego do zapłacenia okupu porywaczom jego wnuka.

Więzień labiryntu: Lek na śmierć (Maze Runner: The Death Cure) - w kinach od 26 stycznia

Na trzeci film opowiadający o losach Thomasa musieliśmy czekać aż do początku 2018 roku. Dwie poprzednie odsłony oglądało się całkiem przyjemnie, dlatego cieszę się, że Dylan O'Brien powrócił do tej roli. Tym razem zadaniem jego postaci będzie odnalezienie lekarstwa zwalczającego śmiertelną chorobę. To fabuła trzeciego tomu książek, a widzowie z całą pewnością wyczekują już kolejnych ekranizacji - tomy 4 i 5 opowiadają o wydarzeniach sprzed trylogii.

Ponadto, do kin trafią Pasażer (The Commuter) z Liamem Neesonem, polsko-brytyjski dramat pod tytułem DJ.

Seriale w styczniu 2018:

Z archiwum X (X-Files) - 11. sezon

Wydarzenia z końcówki 10. sezonu wyraźnie wskazywały na powstanie kontynuacji i tak się właśnie stało. Najnowszy sezon będzie składał się z 10, a nie 6 jak poprzednik, odcinków. Tym razem Chris Carter oraz reszta ekipy obiecują powrót do korzeni serialu, do których z pewnością należy skomplikowana relacja Muldera i Scully oraz bliska współpraca agentów FBI. Premiera 11. sezonu Z archiwum X już 4 stycznia o 21:05 na kanale FOX.

Spisek prochowy (Gunpowder) - 15 stycznia HBO, już dostępne w HBO Go

Ta trzyczęściowa miniseria opowiada o wydarzeniach z 5 listopada 1605 roku zainicjowanych przez Roberta Catesby'ego (Kit Harington). To on dał początek spiskowi przeciwko anglikanom, którzy w tamtym okresie prześladowali katolików. Wszystkie odcinki są już dostępne w HBO Go, natomiast emisja w TV na kanale HBO rozpocznie się 15 stycznia o 20:10.

Brytania (Britannia) - 23 stycznia HBO, 19 stycznia HBO Go

Widowiskowy serial historyczny opowiadający o próbach zdobycia przez Rzymian terenów należących do dzisiejszej Wielkiej Brytanii. Za produkcję odpowiadają Amazon oraz brytyjski Sky, ale do Polski seria trafia za sprawą stacji HBO. 

W styczniu swoją premierę będą miały także Friends - Przyjaciele na Netflix (cały serial po raz pierwszy w VOD w Polsce), 3. sezon Lovesick na Netflix.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu