VOD

Amazon Prime Video doczekał się losowego odtwarzania odcinków

Kamil Świtalski
Amazon Prime Video doczekał się losowego odtwarzania odcinków
2

Po testach Hulu sprzed lat, wdrożeniu na Netflixie, przyszedł czas na losowe odtwarzanie odcinków także dla Amazon Prime Video!

Są pewne mechanizmy których do końca nie rozumiem, ale... skoro giganci mający miliony użytkowników decydują się je wdrożyć w swoich usługach, to zakładam, że jednak nie robią tego bezpodstawnie. Tak sprawy mają się właśnie z losowym odtwarzaniem w serwisach VOD. Najpierw Netflix przedstawił losowe odtwarzanie u siebie, a teraz Amazon Prime Video kontynuuje zabawę. O ile jednak Netflix robił to w obrębie całej platformy, to najwyraźniej konkurencja postanowiła na nieco inne rozwiązanie, bo tam oferowane jest... losowanie w obrębie jednej serii. I to, wbrew pozorom, ma dla mnie znacznie więcej sensu.

Losowe odtwarzanie odcinków w Amazon Prime Video. Nowa funkcja wydaje się być idealną dla znanych i lubianych sitcomów

Są serie które znam na wylot, niektóre odcinki widziałem zdecydowanie zbyt wiele razy, ale wciąż powracam do nich z przyjemnością. Czasem odpalam je by "leciały w tle", innym razem z braku laku i chęci na cokolwiek innego - do snu. Niekoniecznie w porządku chronologicznym, ale gdy się coś zna i lubi, tym bardziej trudno jest zdecydować się na wybór jakiegokolwiek z odcinków. I to właśnie tutaj upatruję najwięcej sensu w takim oglądaniu. A jako że w ofercie Amazona solidnych seriali komediowych nie brakuje, to myślę że opcja ma szansę się sprawdzić. No ale właśnie — o ile w przypadku takiego Seinfelda skorzystać z niej mogą nawet ci, którzy nigdy nie widzieli całości, o tyle dla 24 Godzin, eeee, no niekoniecznie.

Nowości są już dostępne w aplikacjach mobilnych - póki co nie otrzymałem stosownej aktualizacji na telewizorze czy komputerze. Kwestia czasu czy opcja stworzona z myślą o zabieganych ze smartfonami/tabletami w dłoni? Czas pokaże.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu