Felietony

Premiera iPada 3 w środę. Zobacz wideo prezentujące wygląd nowego tabletu Apple'a

Michał Majchrzycki
Premiera iPada 3 w środę. Zobacz wideo prezentujące wygląd nowego tabletu Apple'a
8

Premiera kolejnego iPada firmy Apple nadchodzi wielkimi krokami - nie tylko dlatego, że na 7 marca zapowiedziano konferencję. W sieci nie krążyłoby tyle materiałów na temat tabletu z nadgryzionym jabłkiem, gdyby nie zbliżał się czas jego prezentacji. Część wiadomości jest już nam dobrze znana, ale o...

Premiera kolejnego iPada firmy Apple nadchodzi wielkimi krokami - nie tylko dlatego, że na 7 marca zapowiedziano konferencję. W sieci nie krążyłoby tyle materiałów na temat tabletu z nadgryzionym jabłkiem, gdyby nie zbliżał się czas jego prezentacji. Część wiadomości jest już nam dobrze znana, ale ostatnio pojawiło się też kilka zupełnie nowych. Na przykład film wideo, na którym możemy obejrzeć sobie, jak najprawdopodobniej będzie wyglądało kolejne dziecko zespołu Tima Cooka.

Rok temu Steve Jobs zaprezentował iPada 2. Już wtedy tablet Apple’a był liderem na rynku, a jego drugie wydanie tylko umocniło ten status. Co firma z Cupertino zaprezentuje w najbliższym czasie? Na 7 marca szykuje się wielki show, który ma kolejny raz udowodnić, że iPad jest niekwestionowanym królem i że nadal warto wydać nań pieniądze.

W centrum Yerba Buena w San Francisco wieszane są już ogromne bannery reklamujące środowe spotkanie, tymczasem w internecie pojawiają się kolejne plotki i pogłoski na temat iPada 3. Nowy tablet Apple’a ma być dostępny w tych samych cenach, co jego poprzednie wydanie, a także oferować tę samą pojemność (16, 32 i 64GB).

To już jednak wiemy, a przynajmniej łatwo domyślić się, że Apple nie będzie specjalnie zmieniał ani polityki cenowej, ani pamięci swoich urządzeń. Warto jednak rzucić okiem na ponad 3-minutowy klip wideo, na którym możemy obejrzeć domniemają obudowę iPada 3.

Na klipie nie zobaczymy całego iPada - jedynie jego zewnętrzne części. Jednak już na ich podstawie można zauważyć, że tablet będzie nieco cieńszy, zaoferuje większą kamerę i nieco różniący się od dotychczasowego design. Wprawdzie nie ma jak dotąd żadnych pewnych informacji, jednak mówi się również, że iPad 3 będzie posiadał wzorem iPhone’a 4S asystenta Siri.

Zgadzam się z Pawłem Iwaniukiem, który pisał ostatnio, że Apple zapewne przeceni iPada 2, aby w ten sposób choć trochę konkurować z tańszymi tabletami dostępnymi na rynku. Zastanawia mnie, co jeszcze zrobi firma z Cupertino, aby przekonać użytkowników do zakupu swoich produktów? Być może będzie to zapowiedź aktualizacji systemu iOS do wersji 6.0?

Źródło grafiki: MacStories

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu