Felietony

Prawdziwa mieszanka wybuchowa? Oto Angry Birds Star Wars!

Konrad Kozłowski
Prawdziwa mieszanka wybuchowa? Oto Angry Birds Star Wars!
0

Od kilku dni firma Rovio udostępnia kolejne materiały - mniej lub bardziej tajemnicze - na temat nowej produkcji związanej z marką Wściekłych Ptaków - jak już dzisiaj wiadomo, 8 listopada zadebiutuje tytuł Angry Birds Star Wars. Już teraz jestem niemal pewien, że gra okaże się hitem w dniu premiery,...

Od kilku dni firma Rovio udostępnia kolejne materiały - mniej lub bardziej tajemnicze - na temat nowej produkcji związanej z marką Wściekłych Ptaków - jak już dzisiaj wiadomo, 8 listopada zadebiutuje tytuł Angry Birds Star Wars. Już teraz jestem niemal pewien, że gra okaże się hitem w dniu premiery, z drugiej zaś strony czuję lekki niepokój odnośnie tego, co będzie dalej?

Dla przypomnienia - 27 września, czyli całkiem niedawno, ukazała się gra Bad Piggies ukazująca legendarny pojedynek pomiędzy ptakami i świniami z zupełnie drugiej strony. Muszę przyznać, że moja wizja tej gry wyglądała nieco inaczej i jestem nieco zawiedziony tym co zaprezentowało Rovio. Jakże więc byłem zdziwiony, gdy dowiedziałem się, że Bad Piggies pobiła rekord sprzedaży i wskoczyła na pierwsze miejsce w rankingu sklepu App Store w ciągu jedynie trzech godzin.

O Angry Birds Star Wars jak na razie nie wiemy zbyt wiele - oczywiście w roli wojowników wystąpią Wściekłe Ptaki ucharakteryzowane na styl postaci z Gwiezdnych Wojen. Nie może także zabraknąć najbardziej charakterystycznego elementu tego uniwersum, czyli świetlnych mieczy - a raczej świetlnych proc. Fabuła gier z tej serii była raczej sprawą drugorzędną, więc pewnym zaskoczeniem byłoby wplecenie obszerniejszej historii towarzyszącej przygodom "Ptaków-Jedi". Najprawdopodobniej najlepszym wyjściem byłoby chyba umieszczenie typowego dla tej serii gameplay'u w świecie Gwiezdnych Wojen i dodanie kilku smaczków dla fanów Gwiezdnej Sagi.


http://youtu.be/lyB6G4Cz9fI

Nie można zapomnieć także o całej otoczce marketingowej tego przedsięwzięcia - przecież już teraz marka Angry Birds to nie tylko gry na wszelkie dostępne platformy (nie tylko mobilne), lecz także całe zastępy wszelkiej maści zabawek i gadżetów o których istnieniu nawet nie zdajemy sobie sprawy. Jak wspomniałem na wstępie, jeszcze bardziej ciekawi mnie mimo wszystko co takiego zaoferuje nam w następnej kolejności firma Rovio - czy czekają nas następne spin-offy powiązane z innymi znanymi markami, które mogą stać się odrębną serią? Byłoby to niezwykle ciekawe, a najważniejsze jest przecież to, by gry spełniały swoją podstawową rolę - dostarczały rozrywki.

Źródło newsa: Engadget, źródła grafik: Engadget, Angry Birds Tumblr.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Angry BirdsRoviostar wars