Polska

Poznań Game Arena 2014 - znakomita promocja dla twórców!

Marcin M. Drews
Poznań Game Arena 2014 - znakomita promocja dla twórców!
3

Ten rok w branży gier upłynie pod znakiem produkcji niezależnych! Na indyki stawia bowiem nie tylko Pixel Heaven, ale też Digital Dragons oraz Poznań Game Arena. Organizatorzy tej ostatniej imprezy przygotowali znakomitą promocję dla garażowych twórców. Spieszcie się, bo zostały tylko trzy dni, a je...

Ten rok w branży gier upłynie pod znakiem produkcji niezależnych! Na indyki stawia bowiem nie tylko Pixel Heaven, ale też Digital Dragons oraz Poznań Game Arena. Organizatorzy tej ostatniej imprezy przygotowali znakomitą promocję dla garażowych twórców. Spieszcie się, bo zostały tylko trzy dni, a jest o co walczyć!

Sukces ubiegłorocznej edycji targów Poznań Game Arena to w znacznej mierze niecodzienne spotkanie z indykami, czyli niezależnych twórców gier, którzy przed gronem 42 tysięcy odwiedzających mieli szansę zaprezentować swoje często nietuzinkowe pomysły. Stoiska te często były wręcz oblegane, co najbardziej chyba odczuł Sos Sosowski, rozdając grube setki autografów.

W 2013 roku Strefę Niezależnych Twórców Gier zasilili m. in. 11 Bit Studios, The Farm 51, Black Moon Design, LogLabs, Symulacje Historyczne, DFour Games, Koshmaar, Winyl Piel, Bad Alien Games, G IS FOR GAME. Główną ideą stworzenia integralnej z resztą ekspozycji, choć jednak wyodrębnionej powierzchni, było zaznaczenie obecności niezależnych twórców i wsparcie ich rozwoju.

– Pokazaliśmy w ten sposób, jak wielki potencjał tkwi w polskim game devie – mówi Łukasz Wołonkiewicz, dyrektor Poznań Game Arena. – Zależało nam na podkreśleniu kreatywności twórców oraz ich wyjątkowego podejścia do procesu tworzenia. Te "garażowe" biznesy, często niedochodowe, stanowią przykład ogromnej pasji oraz zaangażowania i chociażby dlatego warto im pomagać.

Nic więc dziwnego, że i w tym roku pojawi się Strefa Niezależnych Twórców Gier. Jak twierdzą organizatorzy, jeszcze większa, atrakcyjniejsza i mocniej promowana, co ma przyczynić się do wsparcia przedsiębiorczości i kreatywności twórców. Po konsultacji z dotychczasowymi wystawcami oraz zasięgnięciu opinii tych potencjalnych postanowionoi kontynuować temat Strefy, zapraszając wszystkich tych, którzy chcą zaprezentować swój dorobek spodziewanemu gronu 50 tysięcy zwiedzających oraz licznej ekipie dziennikarzy branżowych.

– Udział w Strefie może okazać się szansą na zaistnienie w profesjonalnym świecie gamedevu, tym bardziej że Poznań Game Arenę poza miłośnikami rozrywki multimedialnej odwiedzają profesjonaliści oraz kilkuset przedstawicieli mediów – podkreśla Łukasz Wołonkiewicz.

Powiedzmy to jednak szczerze - nie każdego młodego twórcę stać jednak na sfinansowanie stoiska na targach - szczególnie jeśli nie wszedł jeszcze w etap monetyzacji własnych projektów. I tu właśnie pojawia się światełko w tunelu!

Dzięki współpracy z portalem finansowania społecznościowego PolakPotrafi.pl 20 studiów ma szansę dołączyć do Strefy całkowicie za darmo! Co trzeba zrobić?

  1. Do 25 kwietnia zgłoś chęć udziału w Strefie Niezależnych Twórców Gier, wysyłając zgłoszenie na adres dariusz.wawrzyniak@mtp.pl.
  2. Przygotuj się do bezpłatnej akcji w serwisie PolakPotrafi.pl oraz na stronie targów www.gamearena.pl.
  3. Zachwyć swoimi projektami jak najwięcej miłośników cyberrozrywki i pozwól sobie ufundować w pełni wyposażone stoisko.

Udział w Strefie Niezależnych Twórców Gier to promocja, perspektywa nawiązania stałej współpracy, realna szansa rozwoju i oczywiście +100 do lansu! Warto więc spróbować powalczyć o jedno z dwudziestu miejsc, do czego serdecznie zachęcam!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu