Microsoft

Poznaliśmy kolejne nowości w aktualizacji dla Windows 8.1 - powinny Wam się spodobać

Konrad Kozłowski
86

Czy wyciek takiej ilości informacji o nadchodzącej aktualizacji dla Windows 8.1 jest kontrolowany? Całkiem możliwe, że Microsoft pragnie sprawdzić jak użytkownicy zareagują na takie zapowiedzi, by móc do czasu premiery dokonać pewnych poprawek. Nie mniej kolejne zrzuty ekranu, które znalazły się w s...

Czy wyciek takiej ilości informacji o nadchodzącej aktualizacji dla Windows 8.1 jest kontrolowany? Całkiem możliwe, że Microsoft pragnie sprawdzić jak użytkownicy zareagują na takie zapowiedzi, by móc do czasu premiery dokonać pewnych poprawek. Nie mniej kolejne zrzuty ekranu, które znalazły się w sieci przynoszą nam sporo informacji, które uważam za bardzo dobre wiadomości.

Już wcześniej dowiedzieliśmy się, że wraz z Update 1 w Windows 8.1 granica pomiędzy pulpitem i środowiskiem aplikacji Windows 8 ma zostać w pewnym stopniu zatarta. Ma na to pozwolić przypinanie aplikacji ze Sklepu Windows do paska zadań, a być może nawet uruchamianie ich w trybie okienkowym. Wygląda jednak na to, że zmiany pojawią się także na Ekranie Start, gdzie zawitają naprawdę przydatne nowości.

Pierwszą z nich będzie przycisk pozwalający na wyłączenie urządzenia. Do tej pory, by wyłączyć komputer, należało skorzystać z paska Charms, wybrać kolejno Ustawienia, Zasilanie i dopiero żądaną opcję. Nastręczyło to wiele problemów użytkowników, którzy po pierwsze - nie wiedzieli, gdzie szukać tych opcji, po drugie - narzekali na ilość kliknięć potrzebnych do wykonania tak prozaicznej czynności. Już niedługo jedyne co będziemy musieli zrobić, to sięgnąć w prawy górny róg Ekranu Start, gdzie obok nazwy użytkownika i ikonky z lupą pojawi się przycisk odpowiedzialny za wywołanie menu z takimi opcjami jak hibernacja, zamknięcie lub uruchomienie ponowne komputera.

Zarządzanie kafelkami na Ekranie Start za pomocą myszki nie należy aktualnie do czynności przyjemnych - znajdujące się na wysuwanym, dolnym pasku opcje umożliwiające zmianę rozmiarów kafelków czy ich odpinanie są wygodne jedynie w przypadku obsługi dotykowej. Znaczniej bardziej intuicyjne będzie zwykłe menu kontekstowe, które patrząc na zrzuty ekranu stanie się rzeczywistością. Dzięki niemu część funkcji dla skrótów do aplikacji dostępnych na pulpicie znajdzie się także na Ekranie Start. Nadal jest jednak cała masa niewielkich rzeczy, których Microsoft najwyraźniej nie planuje zmieniać jak łatwiejszy dostęp do zegarka podczas pobytu na Ekranie Start czy bardziej rozbudowanej informacji o baterii (w trybie Modern).

Nie są to wielkie zmiany, ale bez wątpienia użytkownicy będą mogli skreślić kolejne pozycje z listy życzeń wobec Windows 8.1. Według ZDNet aktualizacja dla Windows 8.1 ma zostać udostępniona już 11 marca, czyli jeszcze przed konferencją BUILD odbywającą się w kwietniu.

Źróło: WZOR via The Verge

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu