Microsoft

Aktualizacja dla Windows 8.1 w drodze, a my wiemy coraz więcej

Konrad Kozłowski
Aktualizacja dla Windows 8.1 w drodze, a my wiemy coraz więcej
34

"Wielkie naprawianie trwa" - tak wielu nazywa akcję udostępniania kolejnych aktualizacji dla Windows 8. W wersji 8.1 pojawiło się wiele nowości usprawniajacych pracę z Ekranem Start i aplikacjami ze Sklepu Windows. Uaktualnienie przywróciło przycisk Start, lecz użytkownicy nadal oczekują zmian, któr...

"Wielkie naprawianie trwa" - tak wielu nazywa akcję udostępniania kolejnych aktualizacji dla Windows 8. W wersji 8.1 pojawiło się wiele nowości usprawniajacych pracę z Ekranem Start i aplikacjami ze Sklepu Windows. Uaktualnienie przywróciło przycisk Start, lecz użytkownicy nadal oczekują zmian, które pozwolą wygodniej korzystać z obydwu środowisk - pulpitu oraz nowego typu aplikacji. I taki jest cel Microsoftu.

Jakiś czas temu poznaliśmy plany firmy z Redmond na najbliższą przyszłość systemu Windows. Podczas konferencji BUILD, która odbędzie się już w kwietniu, przedstawione mają zostać informacje odnośnie pierwszego uaktualnienia dla Windows 8.1. Do tej pory nie spodziewaliśmy się po nim niczego konkretnego, lecz ostatnie doniesienia wskazują na coś innego.

Nieoficjalne zrzuty ekranu z najnowszej wersji Windows 8.1, które pojawiły się w sieci właśnie dzisiaj, prezentują bardzo istotną i przez wielu oczekiwaną zmianę. Aktualnie przełączanie się pomiędzy aplikacjami Modern oraz pulpitem następuje poprzez wysuwany z lewej strony ekranu panel, ale już niedługo będzie to możliwe również za pomocą doskonale znanego nam paska zadań. W Update 1 dla Windows 8.1 pojawić ma się bowiem opcja pokazywania otwartych aplikacji Modern właśnie na pasku zadań ("Show Store apps on the taskbar"), a co więcej będziemy mogli je także przypinać jak te standardowe. Nie jest jasne jednak, czy po wybraniu takiego skrótu aplikacja ma zostać uruchomiona w trybie pełnoekranowym czy okienkowym.

Jest to kolejny (między innymi po przywróceniu przycisku Start) krok, który ma stać się połączeniem pomiędzy zupełnie różnymi dla siebie "światami", które oferuje Windows 8. Jako następny spodziewane przecież umożliwienie otwierania aplikacji Modern w trybie okna na pulpicie. Prawdopodobnie taka zmiana zawita dopiero wraz z Windows 9 w 2015 roku lub z drugą aktualizacją dla Windows 8.1, lecz jak na razie musimy uzbroić się w cierpliwość, a już za niewiele ponad dwa miesiące większość wątpliwości powinna zostać rozwiana.

Źródło: wzascok via The Verge.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu