Ciekawostki technologiczne

Rowery zamiast samochodów? Powietrzne taksówki? Jestem na tak!

Marcin Hołowacz
Rowery zamiast samochodów? Powietrzne taksówki? Jestem na tak!
4

Raport Forbesa 2017 nie daje złudzeń co do tego, iż samochody mają być pod coraz większym ostrzałem. Zabierają miejsce, stanowią zagrożenie dla ludzi i przyczyniają się do powstawania smogu. Najlepiej gdyby centra miast były od nich wolne. Pojazdy osobowe mogłyby zostać przeniesione pod ziemię, albo najlepiej żeby w ogóle ich nie było w wiecznie zakorkowanych miastach. Co może okazać się dobrą inwestycją? Na przykład rowerowe autostrady.

Rowery zamiast samochodów

Nie wiem czy samochody elektryczne mogą to odmienić, ale wielkie miasta patrzą coraz mniej przychylnym okiem na czterokołowe pojazdy osobowe. To co wydaje się być jednym z bardziej popularnych trendów, to inwestowanie w drogi szybkiego ruchu rowerowego. Najwyższa pora coraz efektywniej redukować ilość samochodów w miastach, a jednym ze sposobów może być zachęcanie ludzi do poruszania się za pomocą rowerów. Poza tym, jest to dobre dla zdrowia.

Powietrzne taksówki

Co jeszcze może odciążyć drogi? Coś o czym pisałem już jakiś czas temu, czyli powietrzne taksówki. Wiele osób w komentarzach miało wtedy zastrzeżenia odnośnie hałasu generowanego przez takie rozwiązanie. Nie wiem jaki dokładnie będzie finalny efekt pod tym względem, jednak może się okazać, że kompromis w postaci odciążenia dróg i zwiększenia hałasu będzie na tyle atrakcyjny, że po prostu przymkniemy na to oczy... albo może raczej zatkamy uszy i zgodzimy się na to, aby nad głowami hałasowały nam wielkie taksówkowe drony. Przecież nikt nie mówi, że przyszłość musi być idealna.

Technologia poprawiająca sen i czujniki zdrowia

Poza tym dobrze się składa, że być może w naszym życiu pojawi się naprawdę dużo hałasu. Wiele startupów pracuje nad technologiami poprawiającymi łatwość zasypiania... a gdyby okazało się, że zaczną nam doskwierać jakieś inne choroby cywilizacyjne, wtedy wystarczy sięgnąć po liczne czujniki monitorujące nasz stan zdrowia, które ułatwią sprawdzenie pracy serca, czy sposobu oddychania. Może nawet sami będziemy mogli się dzięki temu przebadać, bo w internecie będzie już tyle różnych poradników...

Internet, ważna sprawa

Skoro już wspomniałem o internecie, to warto zauważyć, że będzie on coraz efektywniej rozprzestrzeniany na całym świecie. Zależy na tym chociażby Markowi Zuckerbergowi, ale prawda jest taka, że nie tylko on może zyskać na rozpowszechnianiu internetu.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

samochody