Aplikacje webowe

Pozbądź się reklam i innych rozpraszaczy jednym kliknięciem w Google Chrome

Grzegorz Ułan
19

Dziś obrodziło na Product Hunt, teraz chciałbym się z Wami podzielić kolejnym odkryciem, a mianowicie rozwiązaniem do przeglądarki Google Chrome, które czyści artykuły w sieci z niepotrzebnych elementów i reklam.

Wiem, że większość z Was zaraz powie, że ja nie widzę żadnych reklam w internecie, ale są użytkownicy sieci, którzy nie korzystają z adblocków, a i myślę, że niektórym ich użytkownikom rozwiązanie, które znalazłem na PH przypadnie do gustu.

Clearly, to rozszerzenie do Google Chrome, które każdy artykuł w sieci zamienia w ładnie i przyjemnie dla oka wyglądające wpisy pozbawione reklam, pływających ramek czy innych rozpraszaczy - wystarczy jedno kliknięcie w ikonę rozszerzenia.

Artykuł automatycznie się zmienia, wyświetlając tylko i wyłącznie elementy związane z danym wpisem. A więc mamy tu pozostawiony cover czy inne zdjęcia z artykułu, linki do zewnętrznych artykułów, które odsyłają z danego wpisu, a także możliwość przeskakiwania do śródtytułów, jeśli w artykule są zastosowane takowe.

Dodatkowo możemy skorzystać z ustawień wyświetlania, gdzie możemy zmienić wielkość fontów czy temat kolorystyczny łącznie z ciemnym motywem, który przyda się do czytania w nocy.

Rozszerzenie zadziało z każdym artykułem, jaki zdążyłem przetestować, wliczając to Onet czy WP, więc myślę, że poradzi sobie ze wszystkimi stronami w sieci. Działa też tryb audio, czyli czytanie artykułu przez syntezator mowy, ale na dłuższą metę jest to męczące dla uszu. Z kolei przyda się czasem wbudowany translator, wystarczy zaznaczyć niezrozumiałe słowo i wybrać język tłumaczenia.

Rozszerzenie Clearly do pobrania z Chrome Web Store.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu