Felietony

Tak oto powstaje grupa Wirtualna Polska. Onet miał obiekcje?

Grzegorz Marczak
Tak oto powstaje grupa Wirtualna Polska. Onet miał obiekcje?
4

Jak podaje serwis Trójmiasto.pl Urząd Ochrony Konkurencji i konsumenta oficjalnie wyraził zgodę na połączenie Wirtualne Polski oraz grupy o2.pl. Przypomnę tez o niedawnej transakcji z Dobreprogramy.pl bo to znaczący kawałek ruchu jaki nowo powstała grupa będzie mogła sobie doliczyć. O tym co s...

Jak podaje serwis Trójmiasto.pl Urząd Ochrony Konkurencji i konsumenta oficjalnie wyraził zgodę na połączenie Wirtualne Polski oraz grupy o2.pl.

Przypomnę tez o niedawnej transakcji z Dobreprogramy.pl bo to znaczący kawałek ruchu jaki nowo powstała grupa będzie mogła sobie doliczyć.

O tym co się łączy i dlaczego i po co na Antyweb już pisaliśmy więc nie będę tego jeszcze raz powtarzał.

Najzabawniejsze natomiast w tej całej sytuacji jest to, że ponoć jak czytamy w artykule obiekcje co do transakcji miał Onet, ale UOKiK nie uznał tych argumentów. Ciekawe jakie rodzaju to były obiekcje biorąc pod uwagę niedawną sprzedaż Onetu do RAS?

Zupełnie inną kwestią jest sens takiej inwestycji z punktu widzenia inwestora czyli Innova Capital. Tłumaczenie, że jest szansa na konsolidacje na rynku internetowym to tak jakby mówić, że niebo jest niebieskie.

Ciekawie natomiast brzmi zapowiedź kolejnych akwizycji jak rozumiem na rzecz grupy Wirtualna Polska. Czekam, trochę nie wierzę w te zapowiedzi i chyba nadal nie rozumiem interesu jaki miał w tym dealu inwestor. Oczywiście w dłuższej perspektywie pewnie nie straci ale to nie jest też klasyczna inwestycja VC.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu