Google

Powrót do przeszłości z Google Street View

Kamil Mizera
Powrót do przeszłości z Google Street View
17

Street View w Google Maps to jedna z najciekawszych funkcji w mapowej usłudze giganta z Mountain View. Możliwość wirtualnego spaceru po wybranych lokalizacjach to nie tylko ciekawostka, ale użyteczne narzędzie pozwalające lepiej zorientować się w terenie. Google nieustannie pracuje nad poprawą dział...

Street View w Google Maps to jedna z najciekawszych funkcji w mapowej usłudze giganta z Mountain View. Możliwość wirtualnego spaceru po wybranych lokalizacjach to nie tylko ciekawostka, ale użyteczne narzędzie pozwalające lepiej zorientować się w terenie. Google nieustannie pracuje nad poprawą działania Street View, co jakiś czas racząc nas nowymi funkcjami tudzież nietuzinkowymi zdjęciami z trudno dostępnych miejsc. Tym razem firma postanowiła zaoferować nam małą podróż do przeszłości.

Wszystko dzięki nowej funkcji Street View. Funkcja ta, jak samo Google to nazwało, tworzy cyfrową kapsułę czasu, wykorzystując do tego dane zbierane od 2007 roku. Jak to działa? Gdy wybierzemy jakąś lokalizację i uruchomimy dla niej Street View ukaże nam się u dołu ikonka zegara. Oznacza to, że dla danego miejsca Google przygotowało swoją kapsułę czasu. Teraz wystarczy tylko za pomocą suwaka określić datę widoku, a Google pokaże nam, jak dana lokalizacja wyglądała, dajmy na to w 2009 roku.

Prezentuje się to naprawdę bardzo interesująco. Choć jest to tylko dodatek, który nie wnosi właściwie nic nowego do Street View, to właśnie dla takich smaczków lubię Google. Zwłaszcza, że opcja ta może być wykorzystana nie tylko do sentymentalnej podróżnych po swoim mieście czy osiedlu, ale również jako narzędzie edukacyjne, świetnie pokazujące, jak zmienia się (lub też nie), świat.

Nowa funkcja Google Street View jest dopiero uruchamiana, więc może nie działać jeszcze dla wszystkich. Bez wątpienia jednak wkrótce trafi wszędzie. Niestety, w Polsce może ona mieć dość ograniczone pole oddziaływania, gdyż, poza większymi ośrodkami miejskimi, Google dopiero niedawno w pełni sfotografowało nasze miasta i miasteczka, a więc nie bardzo będzie co z czym porównywać. Niemniej jednak warto wybrać się w małą podróż po przeszłości razem z Google Street View.

 Źródło: Google

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu